HomeImprezy outdoor

5 czerwca startuje największa impreza biegowa w Polsce – Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego

W pierwszy weekend czerwca (5-6.06.) pasjonatów biegania czeka niecodzienne wydarzenie. Jedna z największych (jeśli nie największa) imprez biegowych w Polsce, organizowana pod nazwą Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego.

Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego, logo

Festiwal Biegowy, organizowany przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich, wystartuje dokładnie 5 czerwca. Impreza wyjątkowa, bo w przeciągu zaledwie dwóch dni organizatorzy oferują amatorom i profesjonalistom szeroki wachlarz biegów (zarówno indywidualnych jak i zespołowych), zaczynając od tych króciutkich kilometrowych a kończąc na ultramaratonie „Bieg Siedmiu Dolin", rozgrywanym na dystansie 100 kilometrów. W trakcie Festiwalu odbywać się będą również targi sportowe, na których producenci i dystrybutorzy wystawią najnowszy sprzęt, akcesoria i odżywki dla sportowców. Będzie można posłuchać porad dotyczących treningu, odżywiania etc. 

A dokładnie w programie Festiwalu Biegowego zmieszczą się:

Sobota (5 czerwca):
• Ultramaraton Festiwalowy (Bieg Siedmiu Dolin). Dystans: 100 km. Trasa: Krynica Zdrój – Beskid Sądecki – Krynica Zdrój. Uczestnicy: 100
• Sztafeta BZ WBK (zespoły 6-osobowe). Dystans 42.195 m. Trasa: Bardejov – Krynica Zdrój
• Życiowa dycha. Dystans: 10 km. Trasa: Krynica – Muszyna
Biegi Deptaka Krynickiego dla dzieci. Dystanse: 420, 600, 1000 m
• Bieg Deptaka Krynickiego dla kobiet. Dystans: 1000 metrów
• Bieg na Górę Parkową. Dystans: 1300 km
Bieg na Jaworzynę. Dystans: 2,6 km

Niedziela (6 czerwca):
• Koral Maraton. Dystans: 42,195 km. Trasa: Nowy Sącz – Krynica Zdrój.

Dodatkową atrakcją Festiwalu będzie walka o tytuł Najszybszej Rodziny w Polsce. Ale o tym i o innych szczegółach Festiwalu na stronie: www.festiwalbiegowy.pl.

źródło: festiwalbiegowy.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0