HomeRynek outdoor

Jak bezpiecznie i atrakcyjnie spędzić lato?

Wszystkiego będzie można dowiedzieć się w ostatni weekend kwietnia (24 i 25) w Warszawie podczas akcji „Bezpieczne lato" towarzyszącej XV Targom Turystyki i Wypoczynku. Na rodziców i dzieci będą czekać liczne atrakcje, a także praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa na wyjeździe. Targi odbędą się w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c. Wstęp bezpłatny.

Bezpieczne Lato, logo

W programie akcji „Bezpieczne lato" znajdzie się wiele punktów, które mogą zainteresować zarówno samotnych amatorów letnich wyjazdów, jak i rodziny z dziećmi. Symulacje komputerowe praktycznych i teoretycznych egzaminów na prawo jazdy poprowadzone przez egzaminatorów z WORD-u, zachowanie się w sytuacjach zagrożenia życia nad wodą, porady specjalistów na temat bezpiecznego seksu nastolatków – to jedynie część propozycji przewidzianych dla zwiedzających.  

  • Nauka poprzez zabawę

Na dzieci będą m.in. czekać: miasteczko rowerowe z torem przeszkód, pokazy ćwiczeń ratowniczych „na sucho", a także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie takich atrakcji, jak: prezentacja radiowozu, motoru, wozów strażackich, a nawet policyjnego poduszkowca; symulacje ćwiczeń strzeleckich na elektronicznej tarczy; budowanie wieży ze skrzynek przy pomocy strażaków; strzelanie wodą do celu prawdziwym wężem strażackim; przejażdżki specjalistycznym autem ratowniczo-gaśniczym, pobieranie odcisków palców.

Poprzez zabawę, gry i konkursy z nagrodami zostanie przekazana dzieciom praktyczna wiedza dotycząca tego, jak uniknąć niebezpieczeństw, szczególnie podczas wakacji. Wśród tematów znajdą się przede wszystkim te, które poruszają podstawową znajomość ruchu drogowego, bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską, a także rowerem oraz bezpieczeństwa nad wodą.

  • Przyjemne z pożytecznym

Rodzice natomiast będą mogli w punkcie informacyjnym Krajowego Centrum ds. AIDS oraz Krajowego Biura ds. Zwalczania Narkomanii zasięgnąć porad specjalistów na temat, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na trudne tematy dotyczące narkotyków i seksu.

Akcja „Bezpieczne lato" i związane z nią atrakcje przygotowane dla dzieci i młodzieży to nie wszystko. Targi Lato są przede wszystkim okazją do zapoznania się z interesującymi propozycjami wyjazdów tuż przed letnim sezonem turystycznym. Oferty specjalne, możliwość zarezerwowania na miejscu wymarzonego wyjazdu w niżej cenie czy skosztowania i zakupienia regionalnych smakołyków i wyrobów rękodzielniczych, kiermasz sprzętu turystycznego – tego na Targach Lato nie zabraknie na pewno.

Więcej na www.targilato.pl

Przemysław Żebrowski
MT Targi

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0