HomeImprezy outdoor

XIII Memoriał im. Piotra Malinowskiego w skialpinizmie

TKN Tatra Team wraz z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym i Firmą Alpin Sport Zakopane serdecznie zapraszają na XIII Memoriał im. Piotra Malinowskiego w skialpinizmie.

XIII Memoriał im. Piotra Malinowskiego w skialpinizmie

Nasze zawody poświęcone są pamięci Piotra Malinowskiego nie bez przyczyny. Był on jednym z najaktywniejszych uczestników zawodów w skialpinizmie, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Wykonał wiele interesujących zjazdów wysokogórskich, m.in. z Mylnej Przełęczy przez Komin Drewnowskiego do Czarnego Stawu. Był też "starszym kolegą", który zachęcił do uprawiania narciarstwa wysokogórskiego wielu młodych ludzi.

Zawody poświęcone pamięci Piotra Malinowskiego weszły już na stałe do kalendarza zawodów w narciarstwie wysokogórskim i z roku na rok gromadzą coraz większą ilość uczestników. W tym roku będą Mistrzostwami Polski a także finałem Pucharu Tatr Wysokich. Tegoroczną niespodzianką i zarazem wielką atrakcją zawodów będzie wizyta Davo Karnicara – słoweńskiego wspinacza i skialpinisty. Davo ma na swoim koncie zjazdy ze wszystkich szczytów Korony Ziemi. W piątek 15 kwietnia zaprezentuje nam film ze zjadu z Mt. Everestu.

Impreza tradycyjnie odbędzie się na Hali Gąsienicowej, a bazą zawodów będzie schronisko Murowaniec.

Zawodnikom proponujemy dwie trasy: sportową (przez Przełęcz Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią Przełęcz) i amatorską (w rejonie Kasprowego Wierchu).

Zapisy: do 15 kwietnia 2010
Start: 17 kwietnia 2010, godz. 10.00

Głównym sponsorem zawodów jest firma Mountain Hardwear.

Więcej szczegółów na www.memorial.topr.pl.

W imieniu wszystkich, którzy biorą udział w przygotowaniu zawodów, serdecznie zapraszamy.

TOPR
TKN Tatra Team
Alpin Sport Zakopane

Piotr Malinowski urodził się 31 marca 1944 roku w Pińczowie. Taternictwo uprawiał od 1957 roku. Wspinał się w Alpach, Kaukazie, Pamirze, Hindukuszu, Andach, Himalajach, górach Norwegii i byłej Jugosławii. Od 1963 był członkiem Polskiego Związku Alpinizmu, aż do stopnia starszego instruktora. Od 1967 roku był przewodnikiem tatrzańskim, a później instruktorem PZN. W latach 1984-87 był kierownikiem Centralnego Ośrodka Szkolenia PZA na Hali Gąsienicowej. Od 1968 roku był ratownikiem tatrzańskim. W latach 1987-93 był Naczelnikiem, najpierw Grupy Tatrzańskiej GOPR, później TOPR. Zmarł w 1995 roku.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0