HomeNowości z rynku

Bergson wprowadza kolekcję odzieży z kawy

Firma Bergson wprowadza na rynek kolekcję koszulek STOKKA POLO, opartej na nowatorskiej technologii wykorzystującej do produkcji tkanin kawę.

Czy kawa to tylko napój? Jej energetyczną oraz pełną aromatu moc zna chyba każdy. Kojarzy się z porankiem, kiedy to łyk tego ożywczego napoju sprawia, że jesteśmy gotowi ruszyć na podbój świata. Jednak kawa ma również inne oblicze.

Jak się okazuje, pozostałości z parzenia kawy kończą na wysypiskach śmieci. A to pogłębia niemały już problem z odpadami. W dobie szczególnej wrażliwości na problemy związane z ochroną środowiska oraz zaangażowanie biznesu w rozwiązywanie problemów społecznych (a zatruwanie przyrody stało się właśnie ważną kwestią dyskusji publicznej), firma Bergson – producent wysokiej jakości odzieży sportowej – postawił na rewolucyjne rozwiązania.

Zaczęło się od tego, że Firma SINGTEX ® z Tajwanu wprowadziła nowatorski sposób recyclingu odpadów z kawy, dodając je do przędzy. To pozornie ekstrawaganckie rozwiązanie przyniosło zaskakujące efekty. Dzięki zastosowaniu kawy w produkcji tekstylnej, dzianina bądź tkanina nabywa wiele ciekawych cech, z których na pierwszym miejscu należy wymienić odporność na przykre zapachy będące efektem wzmożonego wysiłku fizycznego. Każdy, kto hobbystycznie bądź wyczynowo zajmuje się sportem czy rekreacją wie, jak ważne jest zachowanie podczas aktywności poczucia komfortu i higieny.

Miło nam poinformować, że SINGTEX ® zaprosił do współpracy firmę BERGSON, aby ta wykorzystała nową technologię do produkcji własnej kolekcji odzieży. W efekcie powstała wspaniała i pełna optymizmu kolekcja koszulek STOKKA POLO. Są to szybkoschnące ubrania, bardzo przyjemne i przyjazne dla skóry, posiadające ochronę UV 30+.

Bergson, koszulki Stokka Polo

Mając na uwadze rozpoczynający się sezon wakacyjny, tak zaprojektowana i „wyposażona" odzież w idealny sposób sprawdzi się podczas każdej wyprawy. Ponadto jej aspekt ekologiczny to przykład tego, że współczesny rynek jest otwarty na potrzeby użytkowników, ale też ma za zadanie przyczyniać się do ochrony naszego środowiska naturalnego.

Odzież i akcesoria firmy BERGSON zostały opracowane po to, aby cieszyć się naturą, pozostając w harmonii z potrzebami własnego organizmu.

BERGSON to wrażliwy zdobywca. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą odzieży opartej na niezwykłej technologii zastosowania kawy w produkcji tkanin.

źródło: BERGSON

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0