HomeNowości z rynku

Niezwykle estetyczny przyrząd asekuracyjny marki Edelrid

Jul ma nie tylko interesujący wygląd, ale także nowoczesne wykonanie. Lekki, kolorowy, zastosowane w nim rozwiązania są intuicyjne i bezpieczne.

Przyrząd asekuracyjny Jul wykonany jest ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego. Stal odpowiada za dużą wytrzymałość na tarcie i minimalne przewodnictwo cieplne, zaś syntetyczna obudowa nie tylko chroni wnętrze przyrządu, ale także podnosi jego estetykę oraz ergonomię. Dzięki niej Jul jest poręczny, dobrze leży w dłoni i przede wszystkim nie hałasuje, gdy jest przypięty do uprzęży. Ponadto, zastosowanie okładziny z tworzyw sztucznych pokrywającej cały przyrząd (łącznie z pałąkiem, którym łączymy przyrząd z karabinkiem asekuracyjnym, a z wyjątkiem powierzchni styku z liną), chroni rękę podczas zjazdu przed nadmierną temperaturą, generowaną przez tarcie liny.

Jul marki EdelridJul marki Edelrid

Ważną cechą użytkową jest asymetria przyrządu. Otwór, w którym pracuje lina jest z jednej strony mniejszy, a z drugiej większy, co dopuszcza dwa różne tryby pracy, a dzięki temu dwa poziomy wartości siły hamującej, zależnie od średnicy liny, czy też tego, który koniec otworu potraktujemy jako punkt wyjścia liny hamującej.

Przyrząd jest bardzo intuicyjny w użyciu i bez względu na to w jaki sposób przełożymy w nim linę, gwarantuje bezpieczeństwo. Jul jest przystosowany do pracy z linami pojedynczymi o średnicy od 8.9 mm do 10.5 mm. Jest dostępny w 4 kolorach: seledynowym, pomarańczowym, czarnym i fioletowym. Waży 63g.

Warto dodać, iż zalety użytkowe i estetykę doceniła kapituła nagrody OutDoor Industry Award 2009, przyznając mu nagrodę za innowację materiałową.

Źródło: Vaude

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0