HomeRynek outdoor

Eureka – ponad 115 lat tradycji

Eureka, uznany na świecie producent namiotów, na polskim rynku działa od niedawna. Sama marka posiada jednak aż 115-letnią tradycję. Jej początki sięgają 1895 roku, od momentu założenia firmy w Binhamton w stanie New York.

Eureka, logo

Rys historii

Eureka tworzy i projektuje namioty od momentu założenia firmy w Binghamton w stanie New York w 1895 roku. Po ponad stu latach jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku światowym. Jako pierwsi wprowadziliśmy stelaż zewnętrzny w 1859 roku. Pierwsi stworzyliśmy również namiot w kształcie parasola, który wielokrotnie modyfikowany przyczynił się do powstania „namiotów-altan". Jako pierwsi zastosowaliśmy klamry w celu szybszego mocowania stelażu oraz wentylację High/Low w celu ulepszenia wentylacji, cyrkulacji powietrza wewnątrz namiotu.

Ze względu na wysoką jakość oferowanych produktów nasze namioty towarzyszyły wyprawom na większość szczytów korony Ziemi. Zostały wybrane przez Sir Edmunda Hillary’go podczas amerykańskiej wyprawy na Mt. Everest w 1960 roku. Eureka była także wyłącznym dostawcą All American Mountaineering Expedition, której członkowie wspięli się na Mt. Everest w 1963 roku. Co więcej, Eureka towarzyszyła pierwszemu kobiecemu wejściu na Annapurnę w 1978 roku! Specjalnie zaprojektowane namioty Eureka zabierała ze sobą także ekipa Erika Simonsona w ekspedycjach w 1999 i 2001 roku na najwyższy szczyt świata, których celem było poznanie prawdy odnośnie wyprawy George’a Mallory’ego i Andrew Irvine’a z 1924 roku.

O technologii

Technologia, która sprawia, że wszystko staję się łatwiejsze.

Trzeba dążyć do doskonałości w każdej sferze naszego życia. Nasi projektanci oraz inżynierowie wciąż szukają lepszych rozwiązań, aby korzystanie z produktów Eureka było jak najbardziej komfortowe.

Nasze namioty wyposażone są w najwyższej jakości stelaże aluminiowe, wykonane w technologii odlewania bez spawów tzw. „Seamlesss Extrusion" (technologia opracowana w firmie DAC Korea). Spawanie jest łatwe, tanie i efektywne, używa go wielu producentów, jednak właśnie poprzez spawanie obniżana jest wytrzymałość elementów stelaża. Jest to wystarczający powód, dla którego Eureka zrezygnowała z tej technologii.

W namiotach Ereki stosujemy różne typy stelaży. Dobieramy je kierując się przeznaczeniem modelu. Nie wykorzystujemy stelaży o maksymalnych parametrach wytrzymałościowych np. w namiotach na kempingi, które normalnie stosujemy w namiotach ekspedycyjnych. Więcej na temat stelaży oraz używanych przez nas materiałów i technologii znajdziecie Państwo tutaj.

Co roku jesteśmy obecni na targach we Friedrichshafen, gdzie prezentujemy ponad 35 namiotów. Zapraszamy do zapoznania sie z naszą ofertą katalogową i zapraszamy na naszą stronę: www.eurekatent.pl.

Łukasz Stawisiński
Product Manager Eureka

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0