HomeImprezy outdoor

Wspólny rekord: The North Face 100 w 9 godzin 54 minuty i 19 sekund

Andrew Lee i Stu Gibson ukończyli wspólnie 100-kilometrową trasę australijskiego ultramaratonu The North Face 100 w rekordowym czasie 9 godzin, 54 minut i 19 sekund. Tym samym poprawili poprzedni rekord o 26 minut!

Aż 699 uczestników, w tym 46 par, stanęło na stracie jednego z najtrudniejszych ultra maratonów na południowej półkuli – The North Face 100, który odbył się w australijskim miasteczku Leura. Wcześniejszy zwycięzca biegu Andrew Lee oraz startujący po raz pierwszy w tej imprezie Stu Gibson wspólnie przekroczyli linię mety, poprawiając rekord Andrew z 2009 roku o 26 minut. 

The North Face 100, zwycięzcy 2010Zwycięzcy tegorocznego The North Face 100 (fot. Marceau Photography)

Nikogo nie zdziwiło, że Lee bardzo wcześnie objął prowadzenie, jednakże widok mijającego go na 50 kilometrze Gibsona zaskoczył wielu, a współpraca obu zawodników na kolejnych kilometrach była dla wszystkich jeszcze większą niespodzianką.

Jak skomentował Andrew:

Czułem się bardzo dobrze od samego startu, nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszych warunków. Biegło się świetnie. Stu i ja znaleźliśmy doskonały rytm, pomagaliśmy sobie całą drogę. Nie sądzę, że udałoby mi się zejść poniżej 10 godzin bez jego pomocy.

Dla Stu Gibsona z Melbourne był to debiut na trasie biegu odbywającego się w masywie Blue Mountains, pokazał on jednak swój niesamowity potencjał już miesiąc temu, zajmując 11 miejsce w słynnym Marathon Des Sables w Maroku.

Ciężko trenowałem do 243-kilometrowego wyścigu przez Saharę, więc bardzo dobrze czułem się na szlaku w Australii. Andrew i ja biegliśmy najszybciej jak się dało, by pokonać jego rekord z 2009 roku – powiedział Gibson.

Bieg The North Face 100 w Australii jest jednym z bardziej wymagających ultramaratonów odbywających się na południowej półkuli. Imprezy z cyklu The North Face 100 Asia odbywają się także w Chinach, Japonii, Singapurze i na Filipinach.

Więcej informacji na www.thenorthface.com.

Jacek Będkowski

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0