HomeImprezy outdoor

Kołecki i Blanik – jak się sprawdzą w nowej roli? Puchar Śląska Spokey Nordic Walking w Brennej

Niecodzienny event z udziałem sław polskiego sportu: Szymona Kołeckiego i Leszka Blanika. 3 lipca 2010 w Brennej odbędzie się wielkie sportowe święto, Puchar Śląska Spokey Nordic Walking oraz Finał Wielkiej Loterii Spokey „Porusz światem – z Pasją!".

Impreza odbywać się będzie na terenach malowniczo położonego Amfiteatru w samym sercu miasta. Na zawodach nie zabraknie największych gwiazd polskiego sportu, medalistów olimpijskich – Szymona Kołeckiego i Leszka Blanika.

Cykl imprez Nordic Walking to projekt, który ma na celu rozpropagowanie w całej Polsce zdrowego stylu życia, który w Europie Zachodniej już od lat 90. cieszy się ogromnym powodzeniem. Ten niezwykle popularny sport przyciąga rzesze miłośników, którzy regularnie spotykają się na każdych zawodach tworząc wielką rodzinę wiernych fanów Nordic Walking.

Największą atrakcją zawodów będzie przyjazd wielkich sportowców międzynarodowej klasy, wspomnianych wyżej, Ambasadora Marki Spokey – Szymona Kołeckiego oraz Leszka Blanika. Zadaniem olimpijczyków będzie wsparcie oraz doping zawodników, którzy będą walczyć o cenne nagrody ufundowane przez głównego sponsora imprezy – firmę Spokey.

Nordic Walking, to nie tylko zwykły marsz z kijami, to sposób na życie, czego dowodem są licznie przybywający zawodnicy z różnych zakątków Polski. Niezapomniana atmosfera i wielkie emocje, jakie towarzyszą zwykłym ludziom na mecie, porównywalne z tymi, jakie często możemy oglądać na szklanym ekranie. Cykl imprez NW to również zwycięstwo zdrowego i aktywnego trybu życia wśród rodziny, przyjaciół i znajomych na łonie natury, czemu przyświeca cel organizacji imprezy. Szymon Kołecki i Leszek Blanik to zdeklarowani ambasadorzy propagowania aktywności sportowej, zwłaszcza na takiej imprezie jak ta w Brennej.

Dojazd:
Dojazd trasą Cieszyn-Bielsko-Biała; od strony Cieszyna należy skręcić w kierunku Brennej tuż za Skoczowem lub od strony Bielska za Grodźcem.

Start i meta:
Teren za amfiteatrem w Brennej, który znajduje się w samym centrum miejscowości (jadąc od strony Górek po prawej stronie)

Trasa:
Długość jednego okrążenia wynosi 5,7 km. Trasa w Brennej jest trasą wymagającą kondycyjnie. Prowadzi w połowie odcinkami górzystymi o dużym nachyleniu, typowym dla szlaków beskidzkich. Zalecamy wybranie wygodnego obuwia o dobrej przyczepności do podłoża. Osobom z tendencjami do urazów stawu skokowego proponujemy obuwie powyżej kostki. Jeżeli nie jesteś pewien swojej kondycji proponujemy jedno okrążenie.

Opis trasy: Po starcie za amfiteatrem w Brennej płaski odcinek 500 m – dalej ostre 1 km podejście asfaltową drogą która z czasem zmienia się w drogę gruntową – 1,5 km odcinek biegnący grzbietem górskim z mniejszymi zejściami i podejściami – 1 km zejście w dół szlakiem a dalej łąką – ostanie 2 km to lekkie zejście drogą asfaltowa a następnie szutrową.

Mapa trasy (trasa zaznaczona kolorem żółtym):

Puchar Śląska Spokey Nordic Walking, mapa trasyPuchar Śląska Spokey Nordic Walking, mapa trasy

Profil trasy (na profilu widać 5,4 km, gdyż pomiar GPS nie uwzględnia zmian wysokościowych, trasa ma 5,7 km): 

Puchar Śląska Spokey Nordic Walking, profil trasyPuchar Śląska Spokey Nordic Walking, profil trasy

Program zawodów:
8.30 – 10.00 – zapisy w Biurze Zawodów
10.00 – 10.40 – warsztaty; "Sprzęt do nordic walking". Prawidłowa technika
10.40 – 10.55 – wspólna rozgrzewka
11.00 – start
13.30 – dekoracja oraz losowanie nagród
14.15 – zakończenie zawodów

Zapisy na stronie organizatora.
Organizator: Sportshooter

Alicja Hajek
Spokey

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0