HomeImprezy outdoor

Marsz Nordic Walking na szlaku starej kopani złota!

Kolejna edycja Pucharu Śląska Spokey Nordic Walking odbędzie się już 7 sierpnia w Złotym Stoku. Złoty Stok to miejscowość z ponad 1000 letnią historią górnictwa złota. Obecnie jedna z najciekawszych miejscowości Sudetów słynąca przede wszystkim z kopalni Złota, które było tu wydobywane do ubiegłego stulecia. Dzisiaj nastawiona na turystykę z bardzo dobrze przygotowanymi szlakami pieszymi i rowerowymi.

W Złotym Stoku czeka na wszystkich uczestników ciekawa trasa, która będzie przebiegała lasami, niezwykle urokliwym kamieniołomem i uliczkami zabytkowego miasta. Instruktor prowadzący imprezę udzieli informacji na temat diety i aktywności fizycznej oraz tradycyjnie wszystkim chętnym zaprezentuje prawidłową technikę marszu.

Tematyka warsztatów:

• Podstawowe informacje o Nordic Walking (co to jest NW, historia, dla kogo jest przeznaczony)
• Sprzęt do Nordic Walking.
• Aspekty zdrowotne uprawiania Nordic Walking. Wskazania i przeciwwskazania.
• Dieta a uprawianie aktywności fizycznej, w tym Nordic Walking.
• Planowanie treningu Nordic Walking.
• Podsumowanie warsztatów, przypomnienie najciekawszych Waszym zdaniem informacji. 

Start i meta:
Start, meta i biuro zawodów zlokalizowane będą na Rynku.

Trasa:
Trasa zawodów w Złotym Stoku będzie niewątpliwie jedną z najatrakcyjniejszych, jakimi będzie można maszerować na trasie Pucharu Śląska Spokey Nordic Walking. Start i meta znajdować się będą w sercu miasta – na zabytkowym rynku, skąd zawodnicy ruszą w stronę kamieniołomów gdzie będzie można usłyszeć krzyki wydobywające się z jednych z najdłuższych w Europie tyrolek. Dalej trasa wiedzie łagodnie w górę, szlakiem turystycznym. Tutaj czeka 2,5 km zacieniony odcinek górski, jednak wyjątkowo łagodny o bardzo dobrej nawierzchni, który wiedzie między dawnymi sztolniami i szybami górniczymi.

Mapa trasy:
W Złotym Stoku można wybrać jeden z dwóch wariantów trasy: 5,8 km oraz 11.6 km.

Spokey Nordic Walking, Złoty Stok trasaSpokey Nordic Walking, Złoty Stok trasa

Program imprezy:
8.30 – 10.00 Zapisy w biurze zawodów
10.00 – 10.30 Warsztaty z zakresu Nordic Walking – Dieta a uprawianie aktywności fizycznej, w tym Nordic Walking. Prawidłowa technika NW.
10.40 Wspólna rozgrzewka przed startem
11.00 Start
13.30 Dekoracja oraz losowanie nagród.
14.30 Zakończenie zawodów

Fundatorem oraz głównym sponsorem zawodów jest firma Spokey – producent sprzętu sportowego, który od wielu już lat aktywnie wspiera i promuje zdrowy styl życia.

Zapisy tutaj.

Oficjalna strona internetowa: www.puchar-nordicwalking.pl

Alicja Hajek
Spokey

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0