HomeImprezy outdoor

Po biegu o Złote Kierpce

Pogoda w tym roku lubi nie rozpieszczać. Nie było też inaczej podczas odbywającej się w ostatni weekend ósmej edycji cyklu Salomon Trail Running – Biegu o Złote Kierpce.

Ciemne chmury zbierały sie nad Szczyrkiem juz od niedzielnego poranka. Na krótko przed planowanym na godzine 11:00 początkiem imprezy rozpętała się sroga burza. Ponad 150 zawodnikow zebranych wokół amfiteatru „Skalite" z obawą spoglądało w rozrywane piorunami niebo, zastanawiając się czy będzie im dane pobiec tego dnia. W końcu, około południa burza nieco ustała i postanowiono dać sygnał do startu. Jak sie okazało, cisza nie trwala długo i kilka minut po starcie piekło rozpętało się na nowo – ulewny deszcz i pioruny towarzyszyły biegaczom już do końca.  

Salomon Trail Running, Bieg o Złote KierpceSalomon Trail Running, Bieg o Złote Kierpce

Pomimo tak ekstremalnych warunków, rywalizacja na 6,5-kilometrowej trasie była bardzo zaciekła. Już na samym początku biegu czołówka składająca się z trzech panów oderwała sie od reszty grupy i resztę trasy kontynuowała razem. Walkę o złoto stoczyli dopiero na ostatnich metrach i tu minimalnie lepszy okazał sie Miłosz Szczęśniewski (LLKS Osowa Sien) przed Maciejem Bierczakiem (Montrail CW-X Team). Jako trzeci na metę wbiegł Marcin Świerc z Trail Salomon.

Wsrod kobiet ostra rywalizacja trwała także do ostatnich metrów, ale choć Anna Celińska przekroczyla linię mety jako pierwsza, na podium staneła ex-equo z Ireną Pakosz, która to biegnąc przed nią pomyliła nieco trasę i nadłożyła dystansu. Jako trzecia wsród pań bieg ukończyła Jagoda Czarnotta.

Trasa, a przede wszystkim warunki pogodowe ósmej edycji cyklu Salomon Trail Running okazały się być bardzo wymagające. Wielkie gratulacje należą się więc wszystkim, którzy stawili czoła piorunom, strugom deszczu, rozmokłym scieżkom i ukończyli bieg. Biegacze górscy to prawdziwi twardziele.


Najlepsi podczas pierwszego Biegu o Złote Kierpce:

Kobiety

1. Irena Pakosz (MLUKS TECHNIK KOMORNO) 47 min. 12 sek.
2. Anna Celińska (BYLEDOBIEC ANIN) 47 min. 12 sek.
3. Jagoda Czarnotta (GLKS ŚWIDNICA) 49 min. 45 sek.

Mężczyźni

1. Miłosz Szczęśniewski (LLKS OSOWA SIEŃ) 36 min. 55 sek.
2. Maciej Bierczak (MONTRAIL CW-X TEAM) 36 min. 55 sek.
3. Marcin Świerc (TRAIL SALOMON) 37 min. 17 sek.

Pełne wyniki i ranking tutaj.

Na stronie cyklu można znaleźć wyniki wraz z aktualną klasyfikacją rankingową oraz zdjęcia ze Szczyrku. Korzystając z okazji, serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Salomon Trail Running. 4 września mamy nadzieję spotkać się ponownie, tym razem w Nowym Targu na Gorce Maratonie.

źródło: Salomon Trail Running

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0