HomeImprezy outdoor

Timex Cup na otwartym morzu!

28 sierpnia nieustraszeni pływacy już po raz trzeci już tego lata zmierzą się w wyścigu pływackim Timex Cup 2010. Finał ósmej edycji zawodów rozpocznie się w samo południe przy sopockim molo. Po dwóch rundach w klasyfikacji kobiet prowadzi Manuela Wikieł z Ostrołęki, a wśród mężczyzn na czele jest Filip Zaborowski z Sopotu.

Timex Cup 2010, SopotTimex Cup 2010

Wyścig tradycyjnie rozgrywany jest się na dystansie 1200 metrów, na otwartym morzu, w pobliżu remontowanego mola w Sopocie. Zawodnicy mogą liczyć tylko na własne siły i umiejętności – regulamin imprezy zabrania używania pianek i płetw. Wymagające warunki startu nie są jednak przeszkodą dla miłośników pływania. W dwóch pierwszych wyścigach, rozegranych 31 lipca i 14 sierpnia, wzięło udział niemal 300 pływaków. Najmłodszy uczestnik z nich miał 9 lat, zaś najstarszy – 80.

Timex Cup to sprawdzian dla każdego pływaka. Trzeba wykazać się dobrą formą i wytrzymałością. Dlatego cieszy nas rosnąca popularność tych zawodów. To dowód, że Polacy lubią i potrafią pływać – mówi Anna Borg, dyrektor generalny Timex Group Polska.

Timex Cup to nie tylko wyścig pływacki. Od prawie 30 lat zimą odbywają się biegi przełajowe po plaży.

źródło: Timex

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0