HomeImprezy outdoor

The North Face Ultra – Trail du Mont Blanc: podążaj za biegaczmi on-line i wygrywaj nagrody!

Biegacze z całego świata, którzy nie mogą pojawić się w Chamonix, by dopingować zawodników jednego z najważniejszych biegów wytrzymałościowych na świecie – The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc, będą mieli okazję śledzić wydarzenia tegorocznej edycji UTMB dzięki zintegrowanej kampanii informacyjnej przygotowanej przez firmę The North Face.

The North Face Ultra Ultra-Trail du Mont Blanc, startThe North Face Ultra Ultra-Trail du Mont Blanc (fot. Damiano Levati)

Na globalny, całodobowy system komunikacji składają się: strona internetowa, regularnie uzupełniany blog The North Face oraz komunikaty zamieszczane na dedykowanej stronie w portalu Facebook i komunikatorze Twitter. Grupa reporterów działających w Chamonix i na całej trasie biegu będzie dbała o dopływ świeżych informacji, zdjęć i filmów. Wszyscy, którzy zdecydują się śledzić zmagania zawodników przez internet, wezmą udział w losowaniu 46 plecaków The North Face Base Camp Hot Shot, które będzie się odbywało co godzinę wśród osób zarejestrowanych na stronie, przez cały czas trwania imprezy.

The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc (UTMB) jest jednym z najważniejszych biegów wytrzymałościowych na świecie. 8 edycja tej wyjątkowej imprezy, odbywającej się między 24 a 29 sierpnia 2010 we francuskim Chamonix, składa się z czterech biegów górskich o różnej długości i różnym stopniu trudności: 98 – kilometrowy Courmayeur-Champex-Chamonix (CCC®), 111 – kilometrowy Sur les Traces des Ducs de Savoie (TDS), 240 – kilometrowy bieg drużynowy La Petite Trotte à Lèon (PTL), oraz najbardziej prestiżowy The North Face® Ultra-Trail du Mont Blanc® (UTMB®) o długości 166 kilometrów. Trasa The North Face® UTMB® biegnie w terenie wysokogórskim, a dziewięć przełęczy i grzbietów górskich pokonywanych przez zawodników to łącznie 9400 metrów różnicy wysokości. Okrążając masyw Mont Blanc uczestnicy odwiedzają trzy kraje – Francję, Włochy i Szwajcarię.

Z 5500 uczestników z 58 różnych krajów aż 2300 weźmie udział w The North Face® UTMB®. Dziewięciu zawodników z sześciu krajów będzie reprezentowało globalny team The North Face®. Wśród nich znajdzie się m.in.: Sebastien Chaigneau, który zwyciężał w 2007, 2008 i 2009 roku w morderczym Libyan Challenge, w zeszłym roku ukończył UTMB® na 2. miejscu, a ostatnio triumfował w 2010 Olympus Marathon. Obok niego na starcie stanie Tsuyoshi Kaburaki, jeden z najbardziej utytułowanych biegaczy w Japonii, wielokrotny zwycięzca Mount Fuji Climbing Marathon i zdobywca 3 miejsca na UTMB® w 2009 roku.

Do biegania wraca także Brytyjczyk Jez Bragg, który tuż przed kontuzją pięty pod koniec sezonu 2009 odniósł duży sukces zajmując 3. miejsce w Western States 100 w USA. Także Amerykanin Mike Wolfe zmierzy się z trasą UTMB®. W ostatnich latach Mike, który karierę sportową łączy z pracą adwokata, dwukrotnie zwyciężył, a przy tym ustanowił rekord trasy 50 – milowego biegu Devil’s Backbone oraz dwa razy zwyciężył w White River USATF. Ustanowił także rekord trasy 100 – milowego biegu Bighorn.

Wśród kobiet po raz czwarty na stracie UTMB® stanie Elizabeth „Lizzy” Hawker – zwyciężczyni z 2005 i 2008 roku oraz zdobywczyni 2 miejsca w 2009 roku. Brazylijka Fernanda Maciel, która także łączy swoją karierę biegową z zawodem adwokata, jest zwyciężczynią biegu TDS z 2009 roku. Będzie to jej pierwszy start w The North Face® UTMB®. Fernanda, która zwyciężała nie tylko w imprezach biegowych, ale także wielu innych dyscyplinach została nagrodzona tytułem Best Adventure Athlete in Brazil przyznawanym przez Brazylijską Federację Rajdów Przygodowych.

Mocną formę prezentuje także Kanadyjka Tracy Garneau, która ustanowiła rekord trasy 100 – milowego biegu Hawaiian Hurt i zwyciężyła w biegu Western States 100. Na starcie pojawi się także Helen Cospolich, która zajęła wysokie miejsca w kilku wyjątkowych biegach górskich m.in.: Pikes Peak Ascent & Marathon w Colorado.

Grupę zawodników globalnego teamu The North Face® zamyka Kami Semick, która zwyciężyła w World 100 – km Road Running Championships w 2009 roku. W 2006 roku magazyn UltraRunning uznał ją za jedną z 3 najlepszych kobiet biegających na ultra dystansach. Kami wystartuje w 98 – kilometrowym CCC®.

Więcej informacji na stronach:

 

Jacek Będkowski

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 14 lat ago

    a co z reszta?. Jacek, nie watpliwie wspomniani przez Ciebie zawodnicy to biegacze wyskoiej klasy, ale nie mozesz nie wspomniec o takich wymiataczach jak Jornet, Ross, Metzinger, Jurek i kilku innych ktorzy chyba najbardziej beda sie liczyc w walce o miejsca!