HomeImprezy outdoor

Trekking po górach Atlasu nagrodą w konkursie Intersportu i Travelera

Na początku sierpnia 2010 roku został rozstrzygnięty konkurs „Twój szczyt marzeń" organizowany przez Intersport Polska SA i wydawnictwo G+J, wydawcę „Travelera".

Zadanie konkursowe polegało na opisaniu swojego wymarzonego szczytu, który chce się zdobyć w objętości maksymalnie 3000 znaków bez spacji, a nagrodą główną był tygodniowy trekking na Dżabal Tubkal w Maroku i wyposażenie sprzętowe marki McKINLEY na wyprawę.

Dżabal Tubkal, na szczycieDżabal Tubkal, na szczycie 

Na konkurs nadesłano kilkaset prac, wiele z nich miało bardzo osobisty charakter, pokazujący jak wiele przeżyć, myśli, emocji i wspomnień może się wiązać z górami. Osoby, które wygrały udział w wyprawie były bardzo różne: od młodego, doświadczonego już himalaisty, po osobę, która po raz pierwszy zdobywała górę powyżej 1500 m n.p.m. i dla której ta wyprawa była przebudzeniem po bardzo trudnych doświadczeniach życiowych. Tylko jednemu uczestnikowi nie udało się dotrzeć na sam szczyt z powodu kłopotów żołądkowych, które niestety w tej części świata są powszechne wśród turystów. Wyprawę poprowadził Jarosław Figiel z Exploruj.pl.

Marta Pawlik (Pawlik PR)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0