HomeImprezy outdoor

Finał Pucharu Polski w Nordic Walking – ostatni „dzwonek” by się zapisać!

Już tylko 2 dni pozostały do wielkiego Finału Pucharu Polski w Nordic Walking – imprezy kończącej PP, czyli cykl 6 imprez. Pierwsza miała miejsce w kwietniu w Koszalinie, potem kolejno w maju w Barlinku i Gdańsku, w sierpniu w Gnieźnie, we wrześniu w Tyrawie Solnej (Bieszczady) i wreszcie finał 2 października w Warszawie. Organizatorem zawodów jest Polska Federacja Nordic Walking, współorganizatorem ESPAR 50+.

Celem Pucharu Polski jest popularyzacja dyscypliny Nordic Walking wśród wszystkich grup wiekowych, począwszy od 13 lat. Puchar Polski to impreza ukazująca Nordic Walking już nie tylko jako rekreację, ale także dyscyplinę sportową, w której na różnych dystansach można pokonywać własne rekordy i rekordy trasy. Jak mówi Leszek Blanik: To fantastyczna sprawa, że właśnie ta forma aktywności, dostępna dla wszystkich, doczekała się takiej imprezy. Do udziału w imprezach zachęca wszystkich także Adam Korol mówiąc: Aby chwycili kije w swoje ręce i pomaszerowali po zdrowie.

PP Nordic Walking, Bieszczady 2010PP Nordic Walking, Bieszczady 2010 (fot. www.pfnw.eu)

Ale zanim chwycimy za kije i stawimy się na linii startu należy zgłosić chęć podjęcia wyzwania na stronie www.pfnw.eu wypełniając formularz zgłoszeniowy. Udział w imprezie jest odpłatny. Do 22 września 2010 obowiązuje koszt 35 zł, do 30 września 45 zł, do 2 października do chwili rejestracji, na tuż przed zawodami 60 zł. Zgłosiło się już 150 kijkarzy-amatorów, kijkarzy-sportowców, w różnym wieku. Najmłodszy ma 4 lata, najstarszy 73 lata. Wiesz jak chodzić z kijami? Lubisz to? Przyjdź i podejmij wyzwanie:)!

OSOBY ZAPISANE na dystans 20 i 10 km zapraszamy w dzień zawodów od 7.30 do 9.30 do biura zawodów, natomiast osoby startujące na dystansie 5km od 7.30 do 12.30. Biuro mieści się przed budynkiem WSEwS przy ul. Powązkowskiej 59 (mapka dojazdu).

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem. Zasady zawodów są zgodne z przepisami Polskiej Federacji Nordic Walking.

Magda Gaworska

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0