HomeRynek outdoor

INTERSPORT wkracza do Zakopanego

Sieć specjalistycznych sklepów sportowych INTERSPORT Polska planuje uruchomienie w grudniu br. nowego sklepu o powierzchni 727 m2 , który będzie zlokalizowany (na przedłużeniu Krupówek) w Zakopanem.

Intersport logo

Zarząd INTERSPORT Polska S.A. poinformował o zawarciu z Powszechną Spółdzielnią Spożywców „Społem" umowy najmu lokalu handlowego o powierzchni 727 m2 zlokalizowanego w Zakopanem przy ul. Tetmajera 2 (na przedłużeniu Krupówek), w którym Spółka będzie prowadziła sprzedaż artykułów sportowych pod szyldem INTERSPORT.

Korzystając z nadarzającej się okazji przejęcia lokalu handlowego w stolicy sportów zimowych, który nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych, Zarząd Spółki podjął decyzję o uruchomieniu salonu INTERSPORT w Zakopanem.

Nowa lokalizacja nie będzie miała znacznego wpływu na wyniki osiągnięte przez Spółkę w 2010 roku. Widoczne efekty sprzedażowe będą zauważalne dopiero w 2011 roku. Nakłady inwestycyjne będą w tym przypadku znacząco niższe w porównaniu do nakładów w nowym obiekcie. Dlatego spodziewamy się, że salon INTERSPORT w Zakopanem już w 2011 roku będzie rentowny – mówi Artur Mikołajko Prezes Zarządu.

Nowy sklep INTERSPORT w Zakopanem zlokalizowany będzie w bardzo atrakcyjnym miejscu przy ul. Tetmajera 2, czyli na przedłużeniu Krupówek, które są najczęściej odwiedzanym miejscem przez turystów. Spółka planuje otwarcie salonu w grudniu br. przed zbliżającym się sezonem świątecznym.

Systematyczne rozbudowywanie ogólnopolskiej sieci sprzedaży INTERSPORT Polska S.A. jest zgodne z przyjętą przez Zarząd strategią rozwoju. Dzięki ekspansji na nowe obszary, sieć INTERSPORT ma możliwość poszerzenia rynku zbytu i dotarcia z ofertą do nowego grona klientów.

Na koniec 2010 roku Spółka INTERSPORT Polska S.A. posiadać będzie 29 salonów sprzedaży w 17 największych miastach Polski, o łącznej powierzchni sprzedaży prawie 32 tys. m2.

Poniżej nowe salony INTERSPORT Polska S.A. planowane w najbliższych latach:

Miasto

Lokalizacja

Powierzchnia

m2

Przewidywany plan otwarcia

Radom

Galeria Słoneczna

758

2011

Gliwice

Focus Mall

850

2012

Szczecin

Galeria Kaskada

1 008

2012

Kielce

CHU Korona

714

2012

Rzeszów

CH Millenium

1 101 

brak danych

Lublin

CH Felicity

1 526 

brak danych

Gorzów WLK.

CH Nova Park

1 122 

brak danych

Źródło: INTERSPORT

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0