HomeNowości z rynku

Druga skóra dla aktywnych zimą

Bielizna termoaktywna to wynalazek, który uchroni nas od zimowego chłodu i sprawi, że sportowe szaleństwa pozostawią bez szwanku nawet największych zmarzluchów. Przedstawiamy zalety stosowania bielizny termoaktywnej, a także radzimy, jaki rozmiar kupić, aby korzystać z niej efektywnie.

Aktywność fizyczna uprawiana w sezonie zimowym wymaga odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi tylko o kondycję i sprzęt, ale także ubrania. Po zakupie nowego kombinezonu, butów i gogli warto pomyśleć o tym, co zakładamy bezpośrednio na swoją skórę.

Bielizna termoaktywna jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie wygodę podczas uprawiania sportu. To normalne, że w czasie wysiłku pocimy się. Ubrania, które mamy na sobie zaczynają wilgotnieć. Pod wpływem niskiej temperatury otoczenia stają się coraz zimniejsze, co sprawia że marzniemy. Ubrania termoaktywne pomogą pozbyć się tego problemu – mówi Łukasz Andrzejewski ze sport-shop.pl.

Bielizną termoaktywną będą zainteresowani m.in. amatorzy nart i snowboardu, wspinaczki,turystyki górskiej, nurkowania, paralotniarstwa etc.

  • Materiał, który oddycha

Mechanizm działania polega na zdolności odprowadzania ze skóry potu i pary wodnej, dzięki różnicy temperatury między ciałem ludzkim a otoczeniem. – Bielizna termoaktywna szybciej odparowuje wilgoć niż ją absorbuje. Składa się z dwóch warstw grubej dzianiny. Pierwsza z nich utrzymuje mikroklimat dla skóry i zajmuje się utrzymaniem suchości, druga – chroni i zapewnia lepszą ciepłotę – tłumaczy Łukasz Andrzejewski ze sport-shop.pl.

Schemat Thermo 

Dodatkowo przy skórze utrzymywana jest cienka warstwa powietrza, którą ogrzewa ciepło naszego organizmu. Całość sprawia, że optymalna temperatura ciała utrzymywana jest bez względu na warunki pogodowe, a my możemy cieszyć się cieplnym komfortem nawet podczas wielogodzinnego wysiłku na stoku.

  • Jaki rozmiar wybrać?

Bielizna termoaktywna ma być naszą drugą skórą. Musi być więc przyległa, a wręcz obcisła. Ze względu na rozciągliwość materiału, dopasowujemy ją zawsze do wzrostu. – Kupując bieliznę termoaktywną przez internet należy w tabeli rozmiarów zwrócić szczególną uwagę właśnie na wzrost. Dzięki poprzecznym wzmocnieniom liniowym (tzw. Riby), bielizna dopasuje się praktycznie do każdego rodzaju sylwetki – mówi Łukasz Andrzejewski, ekspert ze sklepu sportowego Sport-shop.pl.

Zastosowana technologia płaskich szwów dodaje elastyczności i zapewnia ochronę przed otarciami skóry. Kolana i łokcie, które wyjątkowo narażamy na urazy, wzmocnione są dodatkowymi poduszkami termicznymi.

Tego rodzaju bielizna ma także inna zaletę – jest bakteriostatyczna, co oznacza że hamuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów, które od zawsze towarzyszą wysiłkowi fizycznemu.

Utrzymanie odpowiedniej ciepłoty ciała gwarantuje nie tylko odpowiedni komfort podczas aktywności fizycznej w ujemnych temperaturach, ale także pozwoli cieszyć się dobrym zdrowiem. Dlatego odpowiednio dobrana do okazji bielizna to podstawa. Do termoaktywnego zestawu warto dobrać jeszcze polarową bluzę oraz kurtkę chroniącą przed wiatrem i deszczem i staniemy się niezniszczalni.

Katalog najpopularniejszych produktów termoaktywnych:

  • Kominiarka BRUBECK (cena: 59,90 zł)

Brubeck, kominiarkaBrubeck, kominiarka do zastosowań w sportach zimowych i motocyklowych (fot. sport-shop.pl)

Warstwa wewnętrzna SILVER BTP dzięki zastosowaniu jonów srebra w modyfikowanej przędzy polipropylenowej neutralizuje negatywne skutki rozwoju bakterii, redukuje nieprzyjemne zapachy. Podczas użytkowania odprowadza powstałą wilgoć do warstwy zewnętrznej. Ta z kolei wykonana jest z mieszanki włókien Supplex® zapewniających dopasowanie się do kształtu głowy. Zastosowane mikrowłókna poliamidowe gwarantują jej przewiewność, łatwe odprowadzanie potu z warstwy wewnętrznej wraz z jej szybkim odparowaniem.

  • Komplet bielizny termoaktywnej unisex Locco + Solo Brubeck (cena: 148,90 zł)

Brubeck, bielizna unisex Locco i SoloBrubeck, komplet bielizny termoaktywnej unisex Locco i Solo (fot. sport-shop.pl)

DRY – to najbardziej wszechstronna i uniwersalna grupa cienkiej bielizny mająca szerokie zastosowanie całoroczne ze szczególnym wskazaniem na okresy przejściowe zima/wiosna, jesień /zima. Wykonana z dzianiny dwuwarstwowej w technologii bezszwowej. Zapewnia szybkie odprowadzanie potu na zewnątrz, utrzymuje skórę suchą podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. Uwalnia wilgoć, zapewnia właściwy mikroklimat i przyjemne uczucie świeżości. Zapobiega powstawaniu brzydkich zapachów (bakteriostatyka).

  • Top damski Ala Brubeck

Brubeck, top AlaBrubeck, top damski Ala (fot. sport-shop.pl)

Sportowy top damski idealny na fitness. Doskonale komponuje się zarówno z długimi spodniami jak i rybaczkami. Top wykonany z elastycznej oddychającej dzianiny.

  • Spodnie termoaktywne dziecięce junior Kelo Brubeck 

Brubec, spodnie junior KeloBrubec, spodnie dziecięce Junior Kelo (fot. sport-shop.pl)

THERMO – to spodnie dziecięce termoaktywne średniej grubości. Wykonane w technologii Seamless z dwuwarstwowej dzianiny o wyjątkowych właściwościach termicznych.

  • Komplet bielizny termoaktywnej męskiej Brad + Vinn Brubeck, cena: 187 zł oraz damskiej Yana + Vela Brubeck (cena: 169 zł)

Brubeck, bielizna Yana i VelaBrubeck, komplet bielizny termoaktywnej damskiej Yana i Vela (fot. sport-shop.pl)

THERMO – to komplet bluza + spodnie termoaktywne średniej grubości. Wykonany w technologii Seamless z dwuwarstwowej dzianiny o właściwościach termicznych.

Źródło: Sport-shop.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0