HomeNowości z rynku

Dry.Q – nowa technologia marki Mountain Hardware

Mountain Hardwear, lider w produkcji technicznej odzieży outdoorowej, sprzętu i akcesoriów, ogłosił wprowadzenie na rynek nowej rodziny technologii odzieżowych Dry.Q. Wodoszczelna i oddychająca technologia Dry.Q zatrzymuje deszcz i śnieg na zewnątrz, jednocześnie utrzymuje suchy mikroklimat po wewnętrznej stronie odzieży.

Szczytowym osiągnięciem technologicznym w tej grupie jest materiał Dry.Q Elite, który zapobiega odkładaniu wilgoci po wewnętrznej stronie odzieży nawet podczas dużego wysiłku. Dry.Q Elite obecny będzie w kolekcjach Alpine, Snowwear oraz Mountain.

Układy wodoszczelno-oddychające przenoszą wilgoć powstałą w efekcie wysiłku na zewnątrz poprzez tkaninę wierzchnią. Tradycyjnie jednak, użytkownik musi się najpierw „przegrzać” i spocić zanim membrana zacznie działać. Dry.Q Elite oddycha natychmiastowo, od razu przenosząc parę wodną na zewnątrz materiału. Transport wilgoci i praca nad utrzymaniem korzystnego mikroklimatu zaczyna się już w momencie, gdy użytkownik zakłada kurtkę.

Oprócz Dry.Q Elite rodzina technologii Dry.Q obejmuje także Dry.Q Active oraz Dry.Q Core. Pierwszy z nich jest lekkim, elastycznym laminatem, predestynowanym do zastosowań w sportach takich jak np. bieganie. Wykorzystano go w kolekcji Excel sportswear. Natomiast Dry.Q Core jest wszechstronną i wytrzymałą podstawową tkaniną z rodziny Dry.Q, przeznaczoną do szerokiej palety sportów outdoorowych. Zastosowano ją w kolekcjach Alpine, Snowwear oraz Mountain.

Mountain Hardwear to marka zaangażowana w przełamywanie status quo – mówi Topher Gaylord, przewodniczący Mountain Hardwear. – Dotychczas nasi sportowcy i klienci warunkowo akceptowali ograniczenia wydajności ich tradycyjnej odzieży wodoszczelnej. Na potrzeby kolekcji jesień 2011, nasi inżynierowie materiałowi i technolodzy podjęli się stworzenia najbardziej kompletnej i wszechstronnej linii bezkompromisowych produktów na świecie. Fakt posiadania naszej własnej oddychającej i wodoszczelnej technologii, pozwala nam podejść bardziej całościowo i kreatywnie do projektowania naszej odzieży – dodaje.


Dzięki wyjątkowemu połączeniu najwyższej jakości materiałów wierzchnich, podszewek, klejów, taśm i technologii laminacyjnych udało nam się wyprodukować naszą własną serię materiałów odpowiednich do różnych, specyficznych typów aktywności – dodaje Ted Ganio, dyrektor sprzedaży i projektowania.

Etap testów nowej technologii był ważną częścią procesu projektowania i rozwoju. Technologia Dry.Q została poddana wielu rygorystycznym ocenom efektywności, zarówno w laboratorium jak i w akcji, w najbardziej odległych zakątkach świata.

Po standartowym teście 500 prań, (500 wash standard) wszystkie produkty z rodziny Dry.Q zachowały większy stopień wodoszczelności niż pozostałe materiały tego typu. Oddychalność zaś przekroczyła dwukrotnie minimalną wartość ustanowioną jako standard dla tego testu. Jednak to co naprawdę zrobiło na nas wrażenie, to natychmiastowe rezultaty pracy materiału poddanego testowi MVTR (Moisture Vapor Transfer Rate). Nie było żadnego opóźnienia, czy przesunięcia w czasie. Dry.Q Elite zaczął działać natychmiast, przetransportowując wilgoć na zewnątrz – zapewnia Ganio.

Nowa technologia Dry.Q zostanie pokazana podczas imprezy Outdoor Retailer Winter Market and Snowsports Industries America w styczniu 2011 roku. Odzież Mountain Hardware z Dry.Q będzie można kupić w sklepach od jesieni 2011 roku.

Źródło: www.mountainhardwear.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0