HomeRynek outdoor

Targi Kielce nie mają sobie równych

Największa inwestycja w historii Targów Kielce to budowa Centrum Kongresowego. Umowę o wartości 61 mln zł. podpisali 16 grudnia w Kielcach prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń oraz Zygmunt Pucharski, prezes zarządu firmy BUDECON – generalny wykonawca, posiadający referencje m.in. od Inter IKEA Centre Group.

Targi Kielce, umowa budowy Centrum KongresowegoUmowę o budowę Centrum Kongresowego podpisali prezes firmy Budecon Zygmunt Pucharski (z prawej) oraz prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń

Modernizacja i rozbudowa Targów Kielce, warta w sumie 170 mln zł netto to jedyny, jak do tej pory projekt w Polsce, na który została podpisana umowa unijna w ramach działania III.2., czyli budowy infrastruktury turystyki kongresowej i targowej.

Planowana jest realizacja podobnych projektów w Lublinie i Ostródzie, ale są to projekty na zupełnie początkowym etapie, a ich koszt w sumie nie przekracza 100 mln zł. – mówi Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce.

Po analizie dostępnej w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Listy projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013 z sierpnia 2010 r. śmiało można stwierdzić, iż projekt Rozbudowy i Modernizacji Targów Kielce nie ma sobie równych.

Jedyne projekty wymagające większych nakładów finansowych to budowa dróg oraz modernizacja sieci transportu zbiorowego. Podobnie jest, jeśli chodzi o samo Centrum Kongresowe. Projekty o podobnej lub wyższej wartości wdrażane są głównie przez uczelnie wyższe budujące campusy i wyposażające laboratoria w bardzo drogi profesjonalny sprzęt badawczy – dodaje prezes Mochoń.

Rozstrzygnięcie przetargu na budowę Centrum Kongresowego odbyło się 25 listopada 2010 r. Wygrała go firma Budecon S.A., pokonując takich gigantów jak Mostostal Warszawa S.A., Polimex-Mostostal S.A., Eiffage Budownictwo S.A. czy kielecką firmę Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Dorbud S.A.

BUDECON S.A.:

  • działa na rynku polskim w branży budowlanej od 1995 roku,
  • zakres działalności obejmuje kompleksowe wykonawstwo obiektów o różnym przeznaczeniu, w tym obiektów przemysłowych, usługowych, handlowych, budynków mieszkalnych,
  • dysponuje kadrą ponad 100 pracowników, w tym 26 pracowników dozoru technicznego, posiadających uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie,
  • posiada swoją bazę magazynowo – sprzętową. Zaplecze takie pozwala na wykonanie wszelkich obiektów wielkokubaturowych wraz z wykończeniem i instalacjami.

Jesteśmy zaszczyceni, że Budecon będzie brał udział w takiej inwestycji. Naszym największym przedsięwzięciem była budowa centrum handlowego w Łodzi. To w sumie 13 hektarów. Jestem zatem pewien, że sprostamy i budowie Centrum Kongresowego Targów Kielce. Po jego wybudowaniu na będzie się czym pochwalić – zapowiedział prezes generalnego wykonawcy, firmy BUDECON S.A. Zygmunt Pucharski.

Centrum Kongresowe Targów Kielce będzie spełniało wiele funkcji, dzięki niestandardowym rozwiązaniom. Mobilne ściany i „ruchoma widownia” pozwolą na organizację zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty, czy konferencje oraz mniejszych seminariów, po kameralne wystawy i wernisaże. Obiekt pomieści ponad 1000 osób, w podziemiach zaplanowano parking. Budowa zostanie rozpoczęta jeszcze w 2010r., a jej koniec przewidywany jest na czerwiec 2013r. Jednym z elementów budynku kongresowego będzie także 57-metrowa wieża widokowa z salą bankietową – wyjaśnia prezes Andrzej Mochoń.

W ramach rozbudowy Targów Kielce od połowy ubiegłego roku powstały dwie nowoczesne hale oraz terminal z elektronicznym systemem rejestracji wystawców i zwiedzających. Świetna akustyka jednej z hal pozwala na realizację dużych przedsięwzięć wymagających szczególnych warunków. W sierpniu na otwarcie hali realizowany był spektakl telewizyjny, wielkie widowisko taneczno -muzyczne z udziałem artystów światowej sceny baletowej oraz gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tym samym obiekcie już teraz można realizować kongresy, eventy, koncerty dla 4000 osób.

źródło: targikielce.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0