HomeNowości z rynku

Ciepłe małe rzeczy

Człowiek najwięcej ciepła traci przez głowę, a szczególnie narażone na odmrożenia są dłonie. Dlatego ciepłe czapki, rękawiczki, czy kominiarki są niezbędnym elementem ekwipunku podczas zimowych sportowych aktywności. W ofercie marek Berghaus, Kwark czy Kanfor znajdziemy akcesoria wykonane z dzianin m.in.: Polartec® Power Stretch®, Polartec® Wind Pro® czy Polartec® Windbloc®.

  • Rękawice CLIMBER marki Kanfor

Świetnie sprawdzą się na co dzień i w ekstremalnych warunkach oraz podczas różnych aktywności, np. jazdy na nartach czy zimowej wspinaczki. Rękawice są uszyte z dzianiny Polartec® Windbloc® i zostały wzmocnione chropowatym materiałem IRONMAN®, który posiada właściwościowości zbliżone do kevlaru.

Kanfor, rękawice ClimberKanfor, rękawice Climber

Polartec® Windbloc® łączy ciepło dwóch izolacyjnych warstw oddzielonych poliuretanową membraną.

W efekcie ta trójwarstwowa dzianina ułatwia przepływ wilgoci, w postaci pary wodnej, i jest całkowicie odporna na wodę oraz wiatr. Dzięki Polartec® Windbloc® rękawice Climber nie szeleszczą oraz są ciepłe i lekkie, co podwyższa komfort ich użytkowania.

Wzmocnienie materiałem Ironman® wykonano na wnętrzu dłoni, kciuku i palcach, zwiększa to odporność rękawic – chroni je przed przetarciem, np. podczas zjazdu na linie – oraz polepsza możliwość trzymania przedmiotów.

Dzianina: Polartec® Windbloc®
Dostępne kolory: czarny, czerwony, granatowy
Dostępne rozmiary: S–XL
Cena brutto: ok. 107 zł
Gdzie kupić?: http://www.kanfor.pl/shop/index.php?menu=m4&m=showprod&id=44&lang=pl&shop=1

  • Kominiarka Power Stretch Balaclava marki Berghaus

Idealna pod kask – wyprofilowanie pod brodą nie utrudnia jego zapięcia – gdy temperatura spada poniżej zera. Została uszyta z Polartec® Power Stretch®, dzięki której można swobodnie dopasować ułożenie otworu na twarz.

Berghaus, kominiarka Power Stretch BalaclavaBerghaus, kominiarka Power Stretch Balaclava

Dzianina Polartec® Power Stretch® to połączenie poliestru, nylonu i lycry, co gwarantuje jej niebywałą rozciągliwość w 4 kierunkach. Z zewnętrznej strony dzianina ta jest gładka i odporna na ścieranie, a od wewnętrznej jest miękka i miła w dotyku jak tradycyjny polar. Polartec® Power Stretch® utrzymuje wilgoć z dala od skóry efektywnie chroniąc przez zimnem oraz szybko schnie, dwa razy szybciej niż bawełna.

Kominiarka Power Stretch Balaclava ma płaskie szwy i wygodny krój, który docenią zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Dzianina: Polartec® Power Stretch®
Dostępne kolory: czarny
Dostępne rozmiary: S-XL
Cena brutto: ok. 90 zł
Gdzie kupić?: http://www.berghaus.pl/?s=sklepy

  • Czapka Baran marki Kwark

Doskonała zarówno na wypady w góry, jak i do noszenia na co dzień – sprawdzi się w różnych formach aktywności, np. podczas biegania czy jazdy na rowerze.

Kwark, czapka BaranKwark, czapka Baran

Czapka została wykonana z dzianiny Polartec® Wind Pro®, która oddycha i jest 4-krotnie bardziej wiatroodporna, przepuszcza 30 CCS (cm3/cm2/sek.), niż tradycyjna dzianina. Jest to możliwe dzięki odpowiedniej przędzy i bardzo gęstej konstrukcji dzianiny, która znacząco redukuje efekt wychłodzenia wiatrem. Zewnętrza powierzchnia Polartec® Wind Pro® nie wchłania deszczu ani śniegu, a wewnętrzna magazynuje powietrze gwarantując doskonałą izolację cieplną przy niskiej wadze dzianiny. Dlatego czapka Baran.

Dzianina: Polartec® Wind Pro®
Dostępne kolory: czarny, grafitowy, granatowy, oliwkowozielony, szary, kremowy, czerwony
Dostępne rozmiary: S /M, L/XL, XXL
Cena brutto: ok. 53 zł
Gdzie kupić?: http://www.kwark.pl/shoper/index.php?products=product&prod_id=24

źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0