HomeRynek outdoor

Kamik – nowy producent obuwia na polskim rynku outdoorowym

Na naszym rynku pojawiła się nowa marka – Kamik, kandyjski producent obuwia outdoorowego. O produktach Kamika i planach na przyszłość rozmawiamy z Patrycją Grądziel z firmy Patisport – dystrybutora marki w Polsce.

Aneta Żukowska (4outdoor.pl): Kamik należy do wciąż mało znanych marek na polskim rynku. Poprosimy o kilka słów prezentacji.

Patrycja Grądziel (Patisport): Marka Kamik należy do Genfoot Inc. Została założona w 1898 roku w Quebecu, gdzie do tej pory istnieje fabryka. Firma posiada także swoje fabryki w USA oraz w Chinach. Produkuje wyłącznie obuwie, głównie zimowe. Firma Kamik jest obecnie dostępna w 45 krajach na całym świecie. Posiada ogromną sieć sprzedaży w USA i Kanadzie. Wejście Kamika na polski rynek wiąże się ze strategią firmy, polegającej na budowaniu silnej sieci dystrybucyjnej w Europie. Od kilku sezonów Kamik poszukuje odpowiednich parterów w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy byliby w stanie realizować strategie firmy. Jednym z elementów umacniania się pozycji firmy Kamik w Europie był zakup części udziałów firmy Aku i wzajemne wsparcie sieci dystrybucyjnej.

Do jakich klientów Kamik kieruje swoją ofertę na naszym rynku?

Firma Kamik jest producentem obuwia zimowego od ponad 110 lat. Oferta obejmuje bardzo szeroki zakres: buty terenowe, obuwie miejskie, obuwie po nartach, obuwie myśliwskie, buty przemysłowe, kalosze oraz ogromną kolekcję dziecięcych śniegowców. Z tak szerokiego spektrum wyboru każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – od profesjonalistów uprawiających różne aktywności zimowe aż po odbiorców, którzy chcą mieć eleganckie i ciepłe obuwie zimowe dla siebie i całej rodziny. 

Czy wszystkie kategorie butów Kamik znajdą się na naszym rynku?

Kategorie na pewno wszystkie. Co do modeli, to wyboru dokonają nasi klienci. Obecnej zimy przeprowadziliśmy sondażową sprzedaż we wszystkich kategoriach butów, czyli modele myśliwskie, terenowe, turystyczne, miejskie, ocieplane kalosze oraz buty dziecięce. Wyniki sprzedaży utwierdziły nas o celowości wszystkich kategorii butów Kamika na polskim rynku.

Które inne marki na polskim rynku stanowią dla marki Kamik konkurencję?

Obecnie wiele marek outdoorowych ma w swojej ofercie kilka modeli butów zimowych. Żadna z firm nie ma jednak tak szerokiego asortymentu butów termicznych o tak różnorodnym zastosowaniu. Przypomnijmy, że w ofercie Kamika znajduje się 120 modeli obuwia termicznego. 

Z jakich materiałów i technologii korzysta Kamik w produkcji swoich butów?

Oprócz własnych patentów, takich jak Zylex czy Zylextra, Kamik w swoim obuwiu używa najlepszych materiałów: skóry, naturalnego kauczuku, Thinsulate, OutDry i Polartec. Tak zaawansowane technologie umożliwiają produkowanie obuwia przystosowanego do temperatur nawet -74ºC.

Jak będzie wyglądała strategia i rozwój marki na polskim rynku?

Marka Kamik jest znana na polskim rynku niewielkiej grupie ludzi. Naszym priorytetowym celem będzie dotarcie do szerszych grup odbiorców i zainteresowanie ich ofertą. Celem będzie zdobycie kluczowych klientów dla wszystkich kategorii obuwia i rozbudowa sieci dystrybucyjnej.

W jakiej półce cenowej mieszczą się produkty Kamik?

W ofercie znajduje się 120 modeli butów, dzięki czemu ceny w poszczególnych kategoriach są zróżnicowane. Ceny detaliczne butów z komfortem termicznym -40ºC zaczynają się od 299 PLN.

W jakich sklepach można kupić obuwie Kamik?

W chwili obecnej buty firmy Kamik są dostępne w części sklepów turystycznych, w wybranych sklepach myśliwskich, dwóch sklepach internetowych. Jak wspomniałam wcześniej, ten sezon jest okresem sondażowym, który ma za zadanie określić możliwości i potencjał marki na polskim rynku.

Dystrybutorem marki Kamik w Polsce jest firma Patisport. Jakimi innymi markami jeszcze się zajmujecie?

Firma Patisport jest wspólnym projektem moim i Jarka Jakubowskiego, byłego właściela firmy Kanion. Powstała w roku 2009 roku. W chwili obecnej zajmujemy się dystrybucją kilku marek: Trekmates, Screamer, Kong oraz Kamik. Obecnie trwają rozmowy z dużą marką odzieżową, ale jest jeszcze za wcześnie, aby ujawnijąc jakiekolwiek szczegóły. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Targach w Kielcach.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    buty zimowe KAMIK ALBORG – Życie pisane górami… 7 lat ago

    […] o marce KAMIK / portal 4Outdoor […]