HomeRynek outdoor

Gear of the Year dla butów The North Face

The North Face, światowy producent innowacyjnej i zaawansowanej technicznie odzieży outdoorowej, sprzętu i obuwia ogłosił, że buty biegowe Double-Track zostały nagrodzone Gear of the Year magazynu Outside.

Model Double-Track to but do biegów przełajowych, który łączy w sobie najbardziej pożądane przez klientów cechy, takie jak komfort, ochronę stopy i wytrzymałość. Double-Track należy do nowości na sezon 2011.

Prawie każdy pokochał ten but – zapewnia Sam Moulton, redaktor Buyer’s Guide. – Był on wystarczająco lekki i szybki, by sprostać biegom po twardej nawierzchni takiej jak chodnik, jednocześnie dzięki lekkiej i elastycznej płytce ochronnej był wystarczająco dobrze „opancerzony”, by poradzić sobie z biegiem przełajowym w terenie kamienistym i pełnym wystających korzeni – dodaje.

Dla amortyzacji i stabilizacji pięty oraz lepszego odbicia Double-Track został wyposażony w X-Dome Cradle. But jest zbudowany na platformie Terrain Harness, która zapewnia ochronę na większości nawierzchni. Przed ostrymi krawędziami kamieni stopa jest zabezpieczona umieszczoną w śródpodeszwie pianką EVA o podwójnej gęstości oraz płytką ESS Snake Plate. Wykonana z miękkiej gumy podeszwa Tenacious Grip o głębokim off-roadowym bieżniku pozwala na płynny i stabilny bieg na każdym szlaku. Para butów waży 660 g.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=aJnora-xxNE]

W Double-Track połączyliśmy najlepsze aspekty butów biegowych dawnych generacji z nowymi technologiami w celu stworzenia lekkiego buta trailowego, który nie traktuje lekko kwestii ochrony i komfortu – mówi J.P. Borod, dyrektor produkcji obuwia w The Nort Face. – Cieszymy się, że Double-Track wybił się w intensywnych testach magazynu Outside i jesteśmy zaszczyceni, że został uznany przez tak wybitną grupę użytkowników.


Przez ponad 40 lat team sportowców The Nort Face definiował granicę ludzkich możliwości. Sportowcy nieustannie współpracują z inżynierami marki w pracach rozwojowo badawczych, tworząc innowacyjne projekty, wprowadzając najnowsze technologie i inspirując nowoczesne produkty. Do The North Face Runnig Team należą: Dean Karnazes, Diane Van Deren, Lizzy Hawker, Kami Semick, Nikki Kimball, Tracy Garneau, Sebastien Chaigneau, Michael Wardian, Hal Koerner oraz Tsuyoshi Kaburaki.

Outside Magazine zaprezentował w wydaniu Buyer’s Guide najnowsze i najlepsze produkty outdoorowe. Zespół testerów złożony z 25 doświadczonych biegaczy przetestował 24 modele z najciekawszych nowości w segmencie butów trailowych, testując je w różnorodnych warunkach i na różnych typach nawierzchni.

Źródło: snewsnet.com, The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0