HomeNowości z rynku

SALTIC – kolekcja butów wspinaczkowych na rok 2011

Dobrze znany wspinaczom w Polsce czeski producent obuwia wspinaczkowego z ponad 20 letnim doświadczeniem, wprowadza do swojej kolekcji nowe propozycje. Zapraszamy do zapoznanania się z preznetacją najnowszych propozycji oraz dobrze znanymi, lecz odświeżonymi modelami.

 • AVAX
Saltic, AvaxSaltic, Avax

Zupełnie nowa konstrukcja jakiej dotychczas nie było na rynku butów wspinaczkowych, która sprosta największym wyzwaniom! AVAX to unikalne połączenie wygody jaką daje wciągana baletka z precyzją dopasowania buta typu Velcro. Uzyskano ten efekt dzięki zastosowaniu w wewnętrznej części buta elastycznego ściągacza znanego z baletek, który od zewnątrz posiada opatentowany system zapinania na cienki rzep Velcro.

Zastosowane rozwiązanie polega na poprowadzeniu taśmy mocującej od górnej części buta w układzie krzyżowym, co umożliwia szybkie zapięcie przy zaledwie jednym płynnym zaciągnięciu rzepa. Swobodna rotacja klamerek przy zaciąganiu cienkiego rzepa, do zapięcia którego mamy do dyspozycji szeroką patkę, gwarantuje bardzo precyzyjne zapinanie z pełną kontrolą siły docisku. Krzyżowe mocowanie przechodzi dokładnie nad sklepieniem stopy, co umożliwia idealne dopasowanie buta do kształtu stopy. Jeśli poluzujesz nieco rzep, but na pewno nie zsunie się samoistnie ze stopy dzięki ściągaczowi gwarantującemu szczelne przyleganie do stopy.

Dodatkowa guma z perforacją w przedniej części buta sprawia, że Avax doskonalne sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju podhaczaniu w okapach i przewieszeniach. Precyzjna wąska pięta ułatwiająca haczenie oraz wysokie sklepienie buta, sprawiają że mamy do czynienia z butem o agresywnym sportowym charakterze doskonałym dla każdego pasjonata wspinaczki, który chce podnieść poziom pokonywanych trudności. Avax to doskonały but na małe krawądki, listewki oraz orzeszki, sprawdzi się również na tarciowych płytach, płytkich dziurkach oraz wymyciach.

Duża asymetria podeszwy sprawia, że but doskonale przenosi siłę nacisku w strefę dużego palca, co gwarantuje precyzję stawania oraz niesamowite czucie. Przemyślana perforacja bocznych rantów i cholewki nadaje Avaxowi dodatkowej lekkości i elastyczności. Precyzyjnie poprowadzona guma w części śródstopia opinająca piętę, zapewnia idealne ułożenie stopy w bucie oraz dodatkową stabilizację. W celu zapewnienia maksymalnego czucia skały Avax został wyposażony w podszewkę Evolsa RC z bardzo czułym wykończeniem w strefie dużego palca.

Avax uzyskał bardzo wysokie oceny w corocznym teście obuwia wspinaczkowego organizowanym przez niezależny niemiecki portal outdoorowy Bergleben.Test można przeczytać tutaj.

Sugerowana cena detaliczna: 279,00 zł

 • Q-STEP

Saltic, Q-stepSaltic, Q-step

Mocno asymetryczna konstrukcja w połączeniu z bardzo dokładnym i wygodnym zapięciem nadają Q-stepowi dynamiki i agresywności pewnego siebie zawodnika.

Krzyżowe mocowanie taśm Velcro przechodzi dokładnie nad sklepieniem stopy, co umożliwia idealne dopasowanie buta do kształtu stopy. Zastosowane rozwiązanie polega na swobodnej rotacji klamerki przy zaciąganiu cienkiego rzepa, do zapięcia którego mamy do dyspozycji szeroką patkę. Dzięki temu można bardzo precyzyjnie zapiąć buty, w miejscu które pozwoli na jak najlepsze opięcie stopy. Do dyspozycji mamy 2 rzepy, które umożliwiają optymalne dopasowanie buta.

Mocowanie języka zlokalizowane po jednej stronie ułatwia zakładanie i ściąganie buta, a zewnętrzny materiał w formie siatki Airmesh poprawia oddychanie i wentylację stopy.

Sugerowana cena detaliczna: 289,00 zł

 • VAMPIR

Saltic, VampirSaltic, Vampir

Nowa odsłona dobrze znanengo i cieszącego się ogromną popularnością buta w kolekcji Saltica. Vampir to techniczne buty wspinaczkowe z wygodnym i szybkim zapięciem na dwa niezależne rzepy Velcro. Doskonale przenoszą całą siłę nacisku w strefę dużego palca, co gwarantuje precyzję stawania oraz niesamowite czucie. W celu zapewnienia maksymalnej precyzji buty zostały wyposażone w specjalną wewnętrzną podszewkę Evolsa RC z bardzo czułym wykończeniem w strefie dużego palca. Gwarantuje to doskonałe czucie skały i umożliwia precyzjne przenoszenie siły na stopnie.

Średnia asymetria przedniej części buta jest kompensowana przez prosty profil pięty, co sprawia, że Vampir jest butem uniwersalnym o sportowym charakterze zachowującym przy tym dużą wygodę użytkowania. Dzięki temu ma wielu wielbicieli wśród wysokiej klasy zawodników, tego buta używa m.in. znany czeski wspinacz Martin Stranik. Cholewka wykonana z naturalnej skóry została połączona w przedniej części buta z wysokiej klasy podszewką Cambrelle ®. Podszewka ta zapewnia odpowiedni klimat stopie, utrzymuje powstały pot z dala od skóry oraz chroni przed powstawaniem bakterii i nieprzyjemnego zapachu.

Przemyślana perforacja rantów i stopy nadaje Vampirowi lekkości i poprawia elastyczność buta. Precyzyjnie poprowadzona guma w części śródstopia opinająca piętę, zapewnia idealne ułożenie stopy w bucie oraz dodatkową stabilizację. Dzięki temu Vampir doskonale sprawdza się na boulderach, drogach prowadzących po małych stopniach, a także na tarciowych płytach.

Sugerowana cena detaliczna: 259,00 zł

 • ENIGMA
Saltic, EnigmaSaltic, Enigma

Doskonałe baletki wspinaczkowe zaprojektowane do ekstremalnych przejść, zarówno na bouldery, drogi w polskim wapieniu jak i na sztuczne ściany. Anatomicznie wyprofilowana pięta oraz asymetryczny profil przenoszący obciążenie na duży palec decydują o ich bezwzględnej skuteczności.

Podeszwa została wyposażona w wyjątkowy dla butów Saltica system HLS. Zastosowane rozwiązanie polega na uformowaniu specjalnego profila przedniej części podeszwy imitującego strukturę podkowy. Jego unikatowość polega na zwiększeniu grubości podeszwy na jej brzegach w stosunku do środkowej części, dzięki czemu but jest bardziej precyzjny, a na małych stopniach okazuje się być twoją ukrytą bronią. Lekka asymetria korzystnie wpływa na pracę na dziurkach, pomimo że but jest miękki nie poddaje się na krawądkach, co jest właśnie zasługą systemu HLS.

Buty Enigma uzyskały znak rekomendacji Typ MG 2010 w teście 21 różnych modeli butów wspinaczkowych przeprowadzonym przez czasopismo Magazyn Górski.

Sugerowana cena detaliczna: 249,00 zł

 • ARROW

Saltic, ArrowSaltic, Arrow

Zaawansowana technicznie kompozycja naturalnych i syntetycznych materiałów użytych do produkcji tego buta sprawia, że Arrow ma niezwykle szerokie możliwości zastosowania w sytuacjach wspinaczkowych. Podszewka wykonana z materiału Airnet sprawia, że buty świetnie oddychają, dzięki czemu przy wspinaczce w wysokich temperaturach twoje stopy pocą się znacznie mniej. Wygodny system wiązania sprawia, że buty można szybko założyć i doskonale dopasować do kształtu stopy. W celu zapewnienia maksymalnej precyzji buty zostały wyposażone w specjalną wewnętrzną podszewkę Evolsa RC z bardzo czułym wykończeniem w strefie dużego palca. Gwarantuje to doskonałe czucie skały i umożliwia precyzjne przenoszenie siły na stopnie.

Podeszwa została wyposażona w wyjątkowy dla butów Saltica system HLS. Zastosowane rozwiązanie polega na uformowaniu specjalnego profila przedniej części podeszwy imitującego strukturę podkowy. Jego unikatowość polega na zwiększeniu grubości podeszwy na jej brzegach w stosunku do środkowej części, dzięki czemu but jest bardziej precyzjny, a na małych stopniach okazuje się być twoją ukrytą bronią. Lekka asymetria korzystnie wpływa na pracę na dziurkach, pomimo że but jest miękki nie poddaje się na krawądkach, co jest właśnie zasługą systemu HLS.

Duża asymetria podeszwy (kąt odchylenia czubka od osi buta: 48°, kąt odchylenia pięty od osi buta: 15°) sprawia, że Arrow to but o zdecydowanym sportowym charakterze dla średnio- i zaawansowanych wspinaczy.

Sugerowana cena detaliczna: 269,00 zł

 • BONGO

Saltic, BongoSaltic, Bongo

Bongo to prawdziwie zwiewny, precyzyjny a jednocześnie bardzo komfortowy but wspinaczkowy. Asymetryczny układ wiązania typu lace-up sprawia, że but doskonale przenosi całą siłę w strefę dużego palca u nogi. To rozwiązanie powoduje, że Bongo jest butem odpowiednim dla wszystkich osób szukających optymalnego połączenia precyzji buta technicznego z wygądą buta ogólnowspinaczkowego. Zastosowanie kompozycji syntetycznych i naturalnych materiałów sprawia, że buty te są lekkie i wygodne.

Niezależny system wiązania oparty na taśmach dystansowych gwarantuje spójną pracę przedniej jak i tylnej części buta. Ponadto dzięki precyzjnemu rozmieszczeniu perforacji gumy osiągnięto równowagę rozkładu sił działających na przednią i tylną część stopy. Asymetryczny kształt czubka buta (kąt odchylenia czubka od osi buta: 35°, odchylenia pięty od osi buta: 0°), w połączeniu z prostym wykończeniem tylnej części pozwoliły wyeliminować uczucie nieprzyjemnego bólu i zmęczenia w strefie pięty przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji buta.

Kształt podeszwy sprawia, że Bongo to doskonały buty zwłaszcza na drogi o tarciowym charakterze oraz do wspinaczki po obłych stopniach.

Sugerowana cena detaliczna: 249,00 zł

 • SPIRIT

Saltic, SpiritSaltic, Spirit

Podstawowy model w ofercie marki Saltic dla wszystkich wspinaczy poszukujących wygodnych i trwałych butów wspinaczkowych. Dzięki prostemu kształtowi i doskonałemu czuciu Spirit cieszy się od lat bardzo dobrą opinią jako but na długie drogi wspinaczkowe oraz dla osób rozpoczynających przygodę ze wspinaniem. Prosta konstrukcja wyrażona w kącie odchylenia czubka od osi buta wynoszącym zaledwie 10°, umożliwia długie wspinanie bez konieczności ściągania buta z powodu bólu stóp. System precyzyjnego wiązania poprowadzony na całej długości butów pozwala na bardzo dobre dopasowanie do każdego kształtu stopy.

Grubsza podeszwa Extasy 4 mm zapewnia większą żywotność obuwia, a specjalna antypoślizgowa struktura gumy Vibram z bieżnikiem w tylnej części podeszwy gwarantuje lepszą przyczepność i amartozację na płaskich powierzchniach. To rozwiązanie sprawdza się doskonale m.in. przy wspinaczce górskiej, gdy często stanowiska znajdują się na półkach skalnych oraz przy wspinaczce ściankowej. Solidny materiał cholewki w postaci naturalnej skóry zapewnia komfort stopie oraz sprawia, że buty są bardzo wytrzymałe.

Model ten produkowany jest w bardzo szerokim zakresie rozmiarów od 34 aż do 50 (EU), dzięki czemu osoby o dużych rozmiarach stopy będą mogły dopasować wygodne buty do swoich potrzeb. Spirit to doskonały wybór dla wspinaczy ceniących sobie przede wszystkim wygodę. 

Sugerowana cena detaliczna: 219,00 zł.

Pełna oferta obuwia Saltic dostępna w sklepie rockcentric.pl.

Odwiedź nasz profesjonalny serwis butów wspinaczkowych saltic.pl.

Dytrybucja w Polsce: Sudetica Verticalia

Źródło: Sudetica Verticalia

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar
  Anonim 13 lat ago

  q.step. q.step kupilem 3 dni temu. użyty 2 razy. przez rok uzywalem roznych modeli ale ten najlepiej lezy na stiopie i trzyma krawadki. Rewela!