HomeNowości z rynku

Merrell i mazurski ślad Rzymu

Mazury. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. W upalne dni każdy znajdzie tu coś dla siebie. Podróżując w butach Merrell z podeszwą WaterPro – zarówno na wodzie, jak i lądzie – poznasz historię tego miejsca… i pokochasz Mazury.

Ochłoda w toni jeziora lub spacer po lesie. Spływ kajakowy lub odkrywanie nieznanych miejsc. Każde z nich tajemnicze lub kuszące zaginionym skarbem. Wśród zieleni Puszczy Rominckiej znajdują się zapomniane mosty, wyglądające niczym rzymskie akwedukty.

Wszystkie drogi prowadzą do…

Stańczyki znajdują się w województwie warmiosko-mazurskim, ok. 40 km na północny-zachód od Suwałk. Położone na skraju Puszczy Rominckiej są doskonałym miejscem na weekendowy wypad. Długie spacery, spływy kajakowe, czy odpoczynek przy ognisku – każdy znajdzie tu dla siebie jakieś atrakcje.

Merrell, buty WaterPro MaipoMerrell, buty WaterPro Maipo

Rzeka i akwedukty

Stańczyki leżą nad rzeką Błędzianką, pomiędzy malowniczymi wzgórzami porośniętymi świerkami. Wśród leśnych pagórków należy mied pewnośd, że obuwie zapewni nam bezpieczeostwo i komfort. Buty WaterPro Maipo zostały wyposażone w systemy Merrell Form Comfort i Air Cushion Midsole, który amortyzują wstrząsy i stabilizują piętę, a specjalne wzmocnienie czubka buta ochroni Twoje stopy przed bolesnym kontaktem z wystającymi korzeniami.

Okoliczne jeziora słyną z czystości – kąpiel w nich to jeden z obowiązkowych rytuałów dla przyjeżdżających turystów. Jeżeli wolisz spędzad czas aktywnie, możesz wziąd udział w spływie kajakowym. Musisz jednak pamiętad, że Błędzianka ma charakter przełomowy, a jej wartki nurt może okazad się dużym wyzwaniem dla niedoświadczonych podróżników. W takich warunkach doskonale dopasowane do kształtu stopy buty Merrell WaterPro Maipo sprawdzą się najlepiej. Wykonane ze skóry i szybkoschnącej siateczki, dzięki czemu nawet po ich zamoczeniu, nie będzie Ci towarzyszyło uczucie dyskomfortu.

Wiadukty w Stańczykach, zwane również Akweduktami Puszczy Romnickiej, to pozostałośd linii kolejowej łączącej Chojnice z Olitami na Litwie. Rozciąga się z nich przepiękny widok na dolinę Błędzinki, wyżłobioną w okolicznych wzgórzach. Do niedawna można było spróbowad skoków na linie oraz bungy, jednak ze względu na bezpieczeostwo odwiedzających zabroniono tych praktyk. Pomimo to, nadal wejście na wiadukty jest niezapomnianym wrażeniem, a zapierający dech w piersiach widok rekompensuje wszelkie trudy wyprawy. W obuwiu Merrell docenisz go jeszcze bardziej, dzięki zastosowaniu antybakteryjnej wkładki Anti-Friction, która zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu i zapewnia odpowiednią wentylację butów. Najważniejsze jest Twoje samopoczucie!

O Stańczykach

Stańczyki – mała wieś w Polsce położona w województwie warmiosko-mazurskim, w powiecie gołdapskim, w gminie Dubeninki, na północny zachód od Suwałk. Leży na terenie Suwalszczyzny. Obok wsi przepływa rzeka Błędzianka.

Wzmiankowana w dokumentach z XVI wieku jako Staciówka. W 1927 r. przez wieś uruchomiona została linia kolejowa Gołdap – Żytkiejmy. Po zajęciu Prus Wschodnich przez wojska radzieckie w 1945 r. uległa ona rozebraniu. W 1945 r. wieś włączono do Polski pod nazwą Stańczyki.

Leżące w Stańczykach wiadukty należą do najwyższych w Polsce. Konstrukcja jest pięcioprzęsłowa, długości 180 m, wysokośd do 36,5 m. Ciekawa historia powstania mostów została stosunkowo niedawno rozwikłana – najpierw wybudowano most południowy (lata 1912-14, ukooczony w 1917 r.), a później, w 1918 r. most północny. Obie budowle są względem siebie równoległe, a architektura wyglądem przypominająca rzymskie akwedukty w Pont du Gard.

Dla mężczyzn: Merrell WaterPro Maipo

Profesjonalne buty męskie przeznaczone do użytku codziennego oraz nad wodę. Wykonane z syntetycznej skóry oraz siateczki.

Merrell, buty WaterPro MaipoMerrell, buty WaterPro Maipo

Specjalna, dopasowana do stopy konstrukcja ze wzmocnionym czubkiem zapewniająca trwałość i wytrzymałośd. Podeszwa wewnętrzna wykonana w technologii Merrell Form Comfort, zapewniającej lepszą amortyzację stopy. Podeszwa zewnętrzna – Vibram WaterPro Plus.

Buty wyposażone również w technologie: Merrell Air Cushion Midsole – amortyzującą wstrząsy oraz Anti-Friction – wkładkę przepuszczającą powietrze.

Cena: 289 PLN

Zapraszamy również do odwiedzenia polskiego profilu marki Merrell na portalu Facebook. Znajduje się on pod adresem: http://www.facebook.com/MerrellLetsGetOutside.

Źródło: Merrell

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 13 lat ago

  Staoczyki?. Jedną literówkę to rozumiem, ale 7 razy pisać o miejscowości Staoczyki? Nie ma takiej miejscowości! Są StaŃczyki! I tam rzeczywiście są fantastyczne wiadukty. Oj, chyba autorka tekstu nigdy tam nie była skoro pozwoliła sobie na takie „babola”. To tak jakby pisać o górach Tatara lub Puszczy Białoeskiej 😉

  • comment-avatar
   Aneta Żukowska 13 lat ago

   Dzięki wielkie, poprawione. W. Dzięki wielkie, poprawione. W przypadku tej miejscowości zawiodły polskie znaki:)