HomeRynek outdoor

Rynek outdoorowy rozkwita w Chinach

Azja Outdoor i asia bike zaprezentują w Nanjing równolegle outdoorowe i rowerowe nowości na 52 tys. m² powierzchni wystawienniczej, w dniach od 27 do 30 lipca 2011 r. Odbywające się po raz szósty targi Asia Outdoor, uznawane są za wiodącą wystawę outdoorową w Azji.

Outdoorowy rynek rozkwita w Chinach, a organizatorzy wystawy starają się stworzyć efekt synergii między przemysłem outdoorowym a rowerowym. Dlatego właśnie w tym roku asia bike przyłączy się do Asia Outdoor.

Pomysł połączenia wystaw został entuzjastycznie przyjęty przez wystawców i odwiedzających targi: na Asia Outdoor pojawi się o 20% więcej wystawców, którzy zaprezentują się na powierzchni większej o 25% względem ubiegłego roku.

Wśród 420 marek, które wystawią się na targach pojawią się m.in. Sympatex, bluesign, Dunlop, Osprey, Scarpa, Eagle Creek, Loga i Toray. Marki azjatyckie również wyraźnie zaznaczą swą obecność. Marka Kailas zarezerwowała 680 m² powierzchni wystawienniczej dla swoich własnych produktów oraz 220 m² dla partnera handlowego – Vaude.

Według sondażu przeprowadzonego przez Nanjing University, rynek outdoorowy w Chinach wzrośnie w roku 2011 o 25%. Chińscy producenci również odzwierciedlają ten trend: Toread, lider branży w Chinach, planuje w tym roku zwiększyć liczbę placówek handlowych do 950.

Badania rynku przeprowadzone przez Nanjing University zostaną przedstawione 14 lipca na targach OutDoor we Friedrichshafen.

Asia bike natomiast będzie pierwszą tego typu wystawą w Chinach, na której zaprezentują się producenci rowerów górskich, sportowych i luksusowych, jak też odzieży rowerowej i akcesoriów. Wśród wystawiających się firm znajdą się m.in. Shimano, Look, Mavic, Tyrell, DT-Swiss, Pearl Izumi, Merida, PG-Bike, BMW, Focus, Cube, Sigma, Cratoni, Schwalbe, Specialized, UCC i Triace.

Nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla zwiedzających, w tym 2 tys. m² krytego obszaru testowego dla rowerów górskich i sportów rowerowych, czy „Show in the Show” – wystawa najdroższych i najciekawszych rowerów na rynku.

Od 2012 roku, asia bike będzie samodzielną imprezą w Azji, wzorując się na targach EUROBIKE we Friedrichshafen.

Organizatorami asia bike i Azji Outdoor są Nanjing Nantex International Exhibition Center oraz German Messe Exhibition Consulting Ltd., z siedzibą w Pekinie. Partnerami German Messe Consulting Messe Friedrichshafen są Messe Friedrichshafen, Asia Outdoor Marketing w Hong Kongu i Beijing Alpinist Outdoor Media w Pekinie.

Więcej informacji na stronach: www.asiabike-show.com i www.asian-outdoor.com.

Źródło: Messe Friedrichshafen GmbH

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0