HomeRynek outdoor

Toray zaprezentuje nowe technologie na targach OutDoor Show 2011

Toray, japoński producent wyrobów włókienniczych i odzieży chwali się doskonałymi wynikami sprzedaży i czterema innowacyjnymi produktami.

Firma Toray Industries Inc zamknęła rok podatkowy 2011 (31.03.2011) z ponadprzeciętną sprzedażą. Toray Group osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 18,5 miliardów dolarów (rok 2010 to 14,6 mld dolraów), co stanowi wzrost o 13,2%. Jednocześnie Toray zapowiada, że na zbliżających się targach OutDoor Show zaprezentuje zupełnie nowe produkty, które zrewolucjonizują rynek funkcjonalnej odzieży.

Wyniki finansowe firmy odzwierciedlają połączone wysiłki długoterminowego partnerstwa z indywidualnymi klientami w różnych branżach. Jak zapewnia Toray, ważną rolę w osiągnięciu tych wyników odegrał ciągły strumień innowacyjnych rozwiązań i produktów, wspierany przez technologiczne know-how w zakresie chemii i przetwarzania polimerów.

Na targach OutDoor 2011 Toray skoncentruje się na firmowym know-how aby podkreślić wprowadzenie swoich innowacyjnych produktów. W tym kontekście, ten producent wyrobów włókienniczych i odzieży może być postrzegany jako specjalista i lider innowacji we wszystkich kategoriach funkcjonalnych systemów odzieży – począwszy od warstwy podstawowej do warstwy zewnętrznej ubioru.

WITHIT Soft Compression

Gdy mowa o odzieży sportowej, jednym z tematów poruszanych przez użytkowników jest ścisłe dopasowanie kroju. Cecha ta nie jest pożądana przez wszystkich. W przeszłości obcisłość topów i spodni wiązało się z wieloma wadami. Niewygodne, ciasne, ograniczające swobodę ruchów i powodujące nienaturalne uczucie – to słowa używane niegdyś przez miłośników sportu, którzy odrzucili ideę ścisłego dopasowania kroju. Tylko sportowcy na najwyższym poziomie przyjęli ograniczenia komfortu na rzecz zwiększenia wydajności i lepszych efektów.

Jak zapewnia Toray – te czasy się skończyły. Firma opracowała zupełnie nowy materiał, który nazywa się WITHIT Soft Compression. W ramach prac nad tą innowacją, Toray musiała zbudować własne maszyny dziewiarskie nowego typu. 

Nową tkaninę wyróżnia rozciągliwość w zakresie 360° z równą elastycznością zarówno pod względem długości, jak i szerokości. WITHIT Soft Compression zapewnia wsparcie dla mięśni podczas ruchu oraz zmniejsza drgania mięśni – uczucie ograniczenia należy więc już do przeszłości. Dodatkowymi atutami jest większa elastyczność powracania do poprzedniego kształtu, doskonałe odprowadzanie wilgoci, wbudowana ochrona przed promieniowaniem UV 50+ i naturalne uczucie na skórze.

Wstępne badania przeprowadzone w Japonii potwierdziły, że materiał WITHIT Soft Compression jest bardzo skuteczny. Badanie prowadzone we współpracy z Technical University of Munich są obecnie w toku, choć wyniki na początkowym etapie już są podobne do tych osiągniętych w Japonii.

Pierwszy komercyjny partner Toray – firma KJUS planuje wprowadzenie WITHIT Soft Compression latem 2012 roku.

Do pozostałych nowości firmy Toray, które już zostały zaprezentowane outdoorowej branży należą: nagodzona na tegorocznych targach ispo membrana Dermizax NX, ocieplina Quix Down oraz nowa technologia 3D, zaimplementowana w Dermizax 3D i Entrant 3D

Źródło: www.fibre2fashion.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0