HomeImprezy outdoor

Nowy rekord na The North Face Lavaredo Ultra Trail

Francuski biegacz zwycięża w 90-kilometrowym ultramaratonie The North Face Lavaredo Ultra Trail z czasem 9 godzin 29 minut i 51 sekund. Fernanda Maciel, koleżanka Chaigneau z teamu biegowego The North Face, zdominowała rywalizację kobiet.

Lavaredo Ultra Trail, zwycięzca - Sebastien Chaigneau (fot. Tristan Shu)The North Face Lavaredo Ultra Trail, zwycięzca – Sebastien Chaigneau (fot. Tristan Shu)

W sobotę 2 lipca, we włoskiej miejscowośći Auronzo di Cadore odbyła się 5 edycja biegu The North Face Lavaredo Ultra Trail. Na 90 – kilometrową trasę o sumie przewyższeń na podbiegach wynoszącej 5300 metrów wyruszyło 506 biegaczy z 20 krajów. Od początku na czoło stawki wysunął się Sebastien Chaigneau i nie oddał prowadzania już do końca. Na metę dodtarł po 9 godzinach 29 minutach i 51 sekundach od startu i tym samym poprawił poprzedni rekord trasy o ponad półtorej godziny!

Ciesząc się ze swojego wyniku Chaigneau powiedział: Pierwszą część trasy pokonałem bardzo powoli w towarzysztwie Zigora Iturriety, ale po 20 kilometrach zdecydowałem się podkręcić tempo. Druga część trasy jest bardzo techniczna, pokonywałem ją w swoim tempie – nie śpieszyłem się na podbiegach i starałem się czerpać jak najwięcej przyjemności z niesamowitych widoków. Dla mnie był to wspaniały bieg i pierwszy, który dedykuję mojej nowo narodzonej córce Willow.

Z czasem 10 godzin 5 minut i 49 sekund dotarł na metę Zigor Iturrieta, kolega Chaigneau z teamu The North Face. Zajmując drugie miejsce powtórzył swój zeszłoroczny sukces. Jak przyznał Hiszpan po przekroczeniu linii mety – nie obyło się bez problemów: Przez pierwszą część biegu zmagałem się z problemami żołądkowymi, ale po 45 kilometrach poczułem się lepiej. Podbiegi były naprawdę trudne, ale stopniowo zwiększałem tempo na odcinkach prowadzących w dół. Bardzo podobała mi się trasa – techniczna mieszanka skał i wąskich ścieżek w niesamowitym otoczeniu.

Trzeci na mecie Marco Gazzola ze Szwajcarii ukończył bieg z czasem 10 godzin, 30 minut i 6 sekund.

The North Face Lavaredo Ultra Trail, najszybsza wśród kobiet - Fernanda Maciel (fot. Dan Milner)The North Face Lavaredo Ultra Trail, najszybsza wśród kobiet – Fernanda Maciel (fot. Dan Milner)

Wśród kobiet najszybsza okazała się być Fernanda Maciel z teamu The North Face. Brazylijka wypracowała 35 minutową przewagę nad dzielącymi drugie miejsce Alessandrą Carlini i Giovanną Cavalli z Włoch. Maciel przekroczyła metę z czasem 12 godzin 45 minut i 24 sekundy czym zasłużyła na gromki aplauz zgromadzonych na mecie kibiców.

To był naprawdę niesamowity bieg. Widoki zapierają dech w piersiach, najpierw nagie skalne szczyty, potem lasy i jeziora. Na tej technicznej trasie starałam się zachować odpowiedni rytm i po prostu czerpać z biegu jak najwięcej przyjemności – powiedziała na mecie Maciel.

Nowością w tym roku było dopuszczenie do startu dwuosobowych sztafet. Wśród mężczyzn zwyciężyła drużyna De Mas & Gerardini (10 godzin, 20 minut i 24 sekundy), a wśród kobiet Gamba & Tomba (14 godzin 13 minut i 33 sekundy). W sumie w LUT wystartowało 60 drużyn.

Lavaredo Ultra Trail jest jednym z biegów kwalifikacyjnych do największej imprezy sezonu – The North Face Ultra Trail du Mont – Blanc, która odbędzie się w dniach 22 – 28 sierpnia w Chamonix we Francji. Więcej informacji na temat teamu biegowego The North Face, imprez, treningów i produktów dla biegaczy, znaleźć można na stronach:

Web – http://eu.thenorthface.com

Facebook – http://www.facebook.com/thenorthface

Twitter – http://twitter.com/TheNorthFaceEU

Event – www.ultratrail.it

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0