HomeImprezy outdoor

Wyprawa Ladakh 2011

Bez zbędnych planów i założeń. Niezależnie. Bez granic… tak w wielkim skrócie można opisać planowaną wyprawę do Ladakhu, jednego z najodleglejszych zakątków Indii, leżącego w stanie Dżammu i Kaszmir, krainy w Himalajach, ,,kraju wysokich przełęczy”, zwanego również ,,Małym Tybetem”.

Wyprawa odbędzie się w terminie od 25 lipca do 15 sierpnia 2011, jest zupełnie niezależna i samodzielnie organizowana. Jej uczestnikami są Jagoda Lazarek oraz Piotr Szczepaniec.

Do Leh, stolicy Ladakhu, skąd wyruszymy w góry, dotrzemy przez Manali, drugą co do wysokości drogą samochodową na świecie – prowadzącą przez Tanglang La (5328 m). Pokonamy ponad 1000 km lokalnymi autobusami z Delhi do Leh.

Chcemy możliwie najwięcej czasu spędzić w górach, przejść jak najwięcej, zobaczyć. Nie zakładamy dokładnego planu. Jesteśmy absolutnie niezależni i na bieżąco będziemy wybierać drogę, nocować w namiocie. Jedyne co nas ogranicza to termin powrotu do Polski.

Uczestnicy wyprawy:

Jagoda Lazarek

Jagoda LazarekJagoda Lazarek

Urodzona w 1987 roku. Absolwentka informatyki na Politechnice Łódzkiej. Z górami związana od zawsze. Interesuje się wspinaniem, alpinizmem i górami wysokimi. Swoje pasje realizuje w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, Tatrach, Alpach i Dolomitach.

  • Uczestniczka wyprawy w Pamir Chiński w 2008 roku, na szczyt Muztagh Ata (7546 m n.p.m.), osiągnęła wysokość ponad 7200 m n.p.m.
  • Członek AZS, Alpenverein, wcześniej także Łódzkiego Klubu Wysokogórskiego. 
  • Startuje w długodystansowych rajdach i zawodach wytrzymałościowych. 
  • Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej (m.in. BLS/AED). 
  • Wytrwale realizuje swoje pomysły i dąży do celu, nie potrafi trwać w miejscu. Lubi wyzwania. Ceni niezależność wyjazdów i ich organizacji. Miłośniczka fotografii.

Piotr Szczepaniec

Piotr SzczepaniecPiotr Szczepaniec

Urodzony w 1984 roku. Absolwent informatyki na Politechnice Łódzkiej. Z zawodu programista, więc góry postrzega zero-jedynkowo. Zdecydowanie jednak preferujący aktywne spędzanie czasu na łyżwach, nartach, rowerze lub własnych nogach.

  • Prywatnie miłośnik muzyki rozrywkowej, szczególnie hard rocka a ogólnie gitarowego grania.
  • Fotograf amator z ambicjami i ochotą do eksperymentów. • W górach spędził niejedne wakacje, szczególnie w Tatrach, gdzie tradycyjny treking udaje się urozmaicić elementami wspinaczki.

Szczegółowe informacje na stronie:

http://ladakhtrek.wordpress.com/

Jagoda Lazarek

Patronat nad wyprawą objął portal 4outdoor.pl.

Patroni medialni:


KOMENTARZE

WORDPRESS: 0