HomeRynek outdoor

Raven Outdoor nowym dystrybutorem firmy Aku

Od czerwca dystrybutorem produktów włoskiej marki Aku na polskim rynku jest krakowska firma Raven Outdoor. Poprzedni dystrybutor – Paker, będzie zajmował się jeszcze nadchodzącym sezonem zimowym.

Raven Outdoor pełną dystrybucje przejmie od początku 2012 roku.

Rozpoczęcie współpracy z marką Aku jest dla naszej firmy kolejnym, bardzo istotnym krokiem na drodze do uzyskania pełnej, komplementarnej oferty outdoorowej dla naszych klientów. Jakość, tradycja oraz oferta Aku dobrze współgra z naszymi pozostałymi markami z portfolio, takimi jak Marmot, SmartWool czy Black Diamond – mówi Rafał Ziobro, właściciel firmy Raven Outdoor.

Aku jest renomowaną włoską marką butów, z ponad 50-letnią tradycją. Obecnie firma produkuje obuwie we Włoszech i w Rumunii, zatrudniając ponad 200 pracowników. Produkty marki cieszą się popularnością nie tylko na europejskim rynku, ale także we USA, Japonii, Australii i Korei.

Wprowadzenie nowej marki poprzedzone zostało oczywiście ustaleniem pewnej długoterminowej strategii rozwoju, która musiała satysfakcjonować zarówno nas jak i naszego włoskiego partnera – kontynuuje Rafał Ziobro. – Możemy wyróżnić dwa główne cele strategiczne jakie wyznaczyliśmy sobie na najbliższe dwa lata:

  • Stworzenie nowoczesnego systemu magazynowego, pozwalającego uzyskać wysoki poziom w zakresie wysyłek, procesu zamawiania oraz dostępności naszych produktów. Taka inwestycja będzie miała wpływ nie tylko na jakość współpracy z naszymi partnerami, ale również na zadowolenie naszego klienta ostatecznego, który w łatwy i wygodny sposób będzie mógł zakupić buty Aku.
  • Umocnienie wizerunku Aku jako firmy z długoletnią tradycją, produkującej jedne z najlepszych butów górskich na światowym rynku outdoorowym.

Współpracę z Aku rozpoczynamy od prezentacji produktów i zebrania zamówienia na przyszły sezon wiosenny. Wszystkie sklepy zainteresowane współpracą z marką Aku zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami – dodaje.

Raven Outdoor ma swoją siedzibę w Krakowie. Firma jest dystrybutorem takich marek jak m.in.: Black Diamond, Marmot, SmartWool, Optimus, Trek’n Eat, Eureka!, Tech4O.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 3