HomeRynek outdoor

W Annency poznamy wyniki badania rynku outdoorowego przeprowadzanego przez EOG

Fakty z rynku, dane i trendy są niezbędne do podejmowania dobrych decyzji. Na tegorocznej konferencji European Outdoor Forum zostaną zaprezentowane raporty z trzech dużych rynków: europejskiego, północnoamerykańskiego i chińskiego.

Poza ogólnym stanem każdego z rynków omówionych zostanie również dziesięć najważniejszych trendów, które z pewnością będą pomocne wszystkim tym, którzy prowadzą firmy na rynku globalnym.

Dane dotyczące rynku europejskiego przedstawi Mark Held, sekretarz generalny European Outdoor Group. Będzie to pierwsza, publiczna prezentacja wyników badania przeprowadzonego przez European Outdoor Group.

Do tej pory europejskiej branży outdoorowej brakowało nawet najprostszych informacji o wielkości rynku outdoorowego. Aby rozwiązać ten problem European Outdoor Group (EOG) przy wsparciu wielu znanych marek uruchomił nową inicjatywę, której celem jest oszacowanie europejskiego rynku outdoorowego.

Kompletny raport będzie dostępny tylko dla tych, którzy uczestniczyli w projekcie. Na European Outdoor Forum marki niezaangażowane w badanie będą mogły zapoznać się z wybranymi wynikami raportu oraz dowiedzieć się o korzyściach wynikających z uczestniczenia w badaniu. 

Firmy biorące udział w projekcie dostarczyły dane za rok 2008, 2009 i 2010 w celu zapewnienia ciągłości i wiarygodności wyników. Dodatkowo będą ujawnione wyniki badań, które zostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, co może stanowić podstawę i inspirację do stworzenia raportu dla poszczególnych krajów europejskich.

Mark Held od wielu lat jest zaangażowany w działalność w branży outdoor. Pracował dla takich marek jak Berghaus, Mammut i Lowe Alpine oraz jako niezależny konsultant. W 2003 roku razem z prezesem Mammut Sports Group założył European Outdoor Group, z jasnym celem zjednoczenia dotychczas podzielonej branży outdoorowej.

Do tej pory EOG odniósł wielki sukces, a celowo ograniczana liczba 53 firm reprezentuje w przybliżeniu około 80% markowego rynku outdoorowego. W 2005 roku Mark zgodził się wziąć na siebie przywództwo w grupie i został sekretarzem generalnym EOG. Jest także członkiem zarządu Federation of European Sporting Industries (FESI).

European Outdoor Forum 2010, uczestnicyEuropean Outdoor Forum 2010, uczestnicy

European Outdoor Forum jest doskonałą okazją żeby spotkać i poznać liderów z branży outdoorowej, wymienić się doświadczeniami, dowiedzieć się najświeższych branżowych informacji, a także nauczyć się nowych biznesowych umiejętności. European Outdoor Forum zaprasza w dniach 11-12 października do francuskiego Annency. Więcej informacji na stronie: www.europeanoutdoorforum.com.

Źródło: European Outdoor Forum

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0