HomeImprezy outdoor

Znamy już gwiazdy 9. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Do 9. Krakowskiego Festiwalu Górskiego zostało jeszcze sporo czasu, ale już teraz miło nam poinformować, kto z zagranicznych gości pojawi się na początku grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Od wielu lat wśród festiwalowych gwiazd, obok naszych rodzimych wspinaczy, gościmy trzy wielkie osobowości światowej sceny. W tym roku będzie ich więcej. Już jakiś czas temu wspominaliśmy, że na KFG zobaczymy Seana Villanueva, Nicolasa i Oliviera Favressse, tegorocznych laureatów prestiżowego Złotego Czekana nagrodzonych za wytyczenie dziewięciu dróg na nadmorskich klifach południowego i zachodniego wybrzeża Grenlandii.

Zespół w komplecie, braciom Favresse i Villanueva towarzyszył na Grenlandii Ben Ditto (fot. www.nicolasfavresse.com)Zespół w komplecie, braciom Favresse i Villanueva towarzyszył na Grenlandii Ben Ditto (fot. www.nicolasfavresse.com)

O górach najwyższych opowiadać będzie natomiast wybitny włoski himalaista Simone Moro, który w wspólnie z Denisem Urubko i Cory Richardsem dokonał w tym roku pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum II (8036 m n. p. m). To jednocześnie już trzeci ośmiotysięczny szczyt zdobyty przez Moro zimą (Shisha Pangma 2005 i Makalu 2009).

Simone Moro (fot. simonemoro.wordpress.com)Simone Moro (fot. simonemoro.wordpress.com)

Jak zawsze osobne miejsce należy się wspinaniu w skałach, a to na najwyższym światowym poziomie zaprezentuje w Krakowie Hiszpan Dani Andrada – niezmordowany eksplorator, autor niezliczonej ilości ekstremalnych dróg, w tym dwóch 9b – Ali Hulk Extension SD i Delincuente Natural Extension (obie w jaskini Ali Baba w Rodellarze).

Dani Andrada (fot. Bernardo Gimenez)Dani Andrada (fot. Bernardo Gimenez)

Kolejne informacje o 9. KFG już wkrótce.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2011. Tradycyjnie gościny udzieli nam Uniwersytet Ekonomiczny (ul. Rakowicka 27). Głównym organizatorem festiwalu jest wspinanie.pl.

Zapraszamy również na facebookową stronę KFG oraz samego 9. Krakowskiego Festiwalu Górskiego!

Dorota Dubicka

wspinanie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0