HomeRynek outdoor

Blackstone przejmuje Jacka Wolfskina

Jack Wolfskin GmbH & Co KGaA („Jack Wolfskin”) kontynuuje swoją ekspansję na nowe rynki z nowym właścicielem. Blackstone ma zgodę na przejęcie spółki od obecnego właściciela – Quadriga Capital i Barclays Private Equity.

Marka trafia do nowych właścicieli w idealnym stanie. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne.

Jesteśmy zadowoleni, że długoterminowo zorientowany i doświadczony inwestor strategiczny taki jak Blackstone wszedł do gry po naszej stronie – mówi Christian Brandt, dyrektor ds. finansów w marce Jack Wolfskin.

Zmiana właściciela zbiegła się z wejściem w nowy etap rozwoju firmy Jack Wolfskin. W oparciu o silną markę, innowacyjne i bogate portfolio produktów oraz wyjątkową pozycję na głównych rynkach europejskich, Jack Wolfskin skupi się w większym stopniu na pozostałych rynkach zagranicznych.

Jack Wolfskin to wyjątkowa firma i niepowtarzalna marka. Blackstone jest bardzo doświadczony we wspieraniu pomyślnych przedsięwzięć biznesowych i kierowaniu szybko rozwijającymi się firmami. Wraz z zespołem zarządzającym marki będziemy w przyszłości napędzać proces wejścia na nowe rynki i kontynuować skuteczną strategię marki Jack Wolfskin – mówi dr Axel Herberg, starszy dyrektor zarządzający w Blackstone w Niemczech. 

Stojący od prawie 25 lat na czele firmy Manfred Hell opuści Jacka Wolfskina z powodów osobistych.

To była wyjątkowa szansa i doświadczenie nie do opisania dla mnie. Wyprowadzić małą firmę na rynek, wtedy jeszcze wschodzący, i rozwinąć ją to do tego, czym stała się dzisiaj. Takie decyzje są zawsze trudne, ale postanowiłem, że jest to odpowiedni czas na zrobienie tego kroku. Oddałem firmę w dobre ręce, które zadbają o jej przyszły rozwój. Jestem pewien, że udana droga będzie kontynuowana – mówi Manfred Hell. – Chciałbym podziękować moim kolegom i wszystkim pracownikom za wsparcie przez te wszystkie lata – dodaje.

Manfred Hell doprowadził tę firmę do jej dzisiejszej świetności. W imieniu akcjonariuszy dziękujemy jemu i wszystkim jego kolegom – mówi Philipp Jacobi, przewodniczący rady nadzorczej w Jack Wolfskin.

Z odejściem Manfreda Hella role w zespole kadry zarządzającej ulegną zmiennie. Stanowisko CEO w firmie Jack Wolfskin zostanie wkrótce obsadzone.

Rozmawiamy z kilkoma wybitnymi kandydatami z międzynarodowym doświadczeniem i decyzję będziemy mogli ogłosić w ciągu najbliższych tygodni – zapewnia Herberg.

Źródło: Jack Wolfskin


Rueters informuje, że cena jaką zapłacił Blackston za przejęcie Jacka Wolfskina wynosi ok. 700 mln euro. Obecnymi właścicielami Jacka Wolfskina są fundusze Barclays Private Equity oraz Quadriga Capital. W posiadaniu marki są od 2005 roku, kiedy to odkupili ją od Bain Capital za 95 mln euro.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0