HomeRynek outdoor

Cztery nagrody na targach OutDoor 2011 dla Mountain Hardwear

Marka Mountain Hardwear zdobyła aż cztery nagrody na zakończonych niedawno targach OutDoor we Friedrichshafen. Wszystkie nagrodzony produkty zostały zaprojektowane we współpracy z autorem niesamowitych solowych przejść alpejskich – Ueli Steck’iem.

Najważniejszą z nagród jest Gold Award 2011, którą marka otrzymała za model wodoszczelnej i oddychającej technicznej kurtki damskiej Spinoza, z rewolucyjną membraną DryQ Elite. O kurtce pisaliśmy już w artykule dotyczącym wszystkich tegorocznych Gold Award.

Mountain Hardwear, Spinoza Jacket Mountain Hardwear, Spinoza Jacket

Pozostałe trzy produkty marki Mountain Hardwear zostały wyróżnione nagrodą OutDoor Industry Award, a należą do nich: kurtka Ghost Whisperer Anorak, plecak Summit Rocket 40 oraz namiot Direkt 2.

Ghost Whisperer Anorak otrzymała nagrodę w kategorii Innowacja Materiałowa

Ważący tylko 53 gramy Ghost Whisperer jest pierwszą wiatroodporną i wodoodporną (nie wodoszczelną jednak) kurtką, którą można zmieścić w kieszeni. W przypadku tego modelu wszystko sprowadza się do technologii materiałowej. Mountain Hardwear współpracował z jedynym zakładem tkackim zdolnym do utkania ekstremalnie cienkiej tkaniny nylonowej 7Dx10D o wykończeniu ripstop, zbudowanej z wzajemnie przeplatających się włókien o gęstości 7 denierów i 10 denierów.

Mountain Equipment, Ghost Whisperer AnorakMountain Hardwear, Ghost Whisperer Anorak

Tkaninę tę opracowano specjalnie dla Ueli Steck’a do produkcji ekstremalnie lekkich śpiworów, niezbędnych podczas jego wysokogórskich, superszybkich przejść. Jak zapewnia Mountain Hardwear, nowy materiał marki wykorzystuje pojedyncze włókno, co pozwala na osiągnięcie niewiarygodnie niskiej wagi – nowa tkanina waży tylko 24g/m2.

Summit Rocket 40 nagrodzony w kategorii Plecaki

Plecak ten jest kolejnym modelem stworzonym przy współpracy z Ueli Steck’iem. Summit Rocket jest dostępny wersji 30 i 40 litrowej. Charakteryzuje się wąskim profilem i został zaprojektowany tak, aby w minimalny sposób ograniczać swobodę wspinaczki.

Mountain Hardwear, Summit Rocket 40Mountain Hardwear, Summit Rocket 40

Plecak wykonano z nylonu 100D i Dynemy. Wszystkie akcesoria, takie jak stelaż, składana pianka wyściełająca plecy, minimalistyczny pas biodrowy czy paski kompresyjne mogą być usunięte. Dodatkowo, paski można zamontować na kilka różnych sposobów, a minimalistyczny pas biodrowy może być zastąpiony cięższym i bardziej stabilnym. Plecak posiada rolowane zamknięcie dla redukcji wagi i ułatwienie szybkiego dostępu do komory głównej. Waga wersji 40 l to 750 g.

Direkt 2 nagrodzony w kategorii Sprzęt wspinaczkowy

Direct 2 został specjalnie zaprojektowany dla potrzeb himalajskich wypraw. Przy wadze 1.12 kg jest to najlżejszy dwuosobowy namiot zdolny wytrzymać warunki wysokogórskie. Jest to konstrukcja dwupałąkowa o pojedynczej ścianie. Nastromienie kopuły dobrano tak aby zmaksymalizować kubaturę wnętrza i zminimalizować odkładanie się śniegu na zewnątrz.

Mountain Hardwear, Direkt 2Mountain Hardwear, Direkt 2

Dla potrzeb Ueli Steck’a zadbano o to, by namiot można było rozłożyć od środka. Direkt 2 wykonano z wodoszczelnej i oddychającej tkaniny 30 denierowa. Specjalna technologia Evolution Tension Arch pozwala rozprowadzić obciążenia na większą powierzchnię kopuły namiotu. Pałąki wykonano z aluminium DAC Featherlight NSL, a powierzchnia podłogi to 2.4 m2.

Źródło: Mountain Hardwear

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0