HomeRynek outdoor

Pierwszy ambasador marki Fjallraven w Polsce

Pierwszym ambasadorem Fjallraven w Polsce został Dariusz Morsztyn „Biegnący Wilk”. Wybór nie był przypadkowy ponieważ Dariusz swoją aktywnością, przekonaniami i doświadczeniem idealnie współgra z filozofią marki Fjallraven.

Dariusz Morsztyn, ambasador marki Fjallraven w Polsce (fot. HBMM)Dariusz Morsztyn, ambasador marki Fjallraven w Polsce (fot. HBMM)

Dariusz Morsztyn ma wiele osiągnięć na swoim koncie: niegdyś organizator prestiżowych wyścigów psich zaprzęgów na Mazurach, specjalista od edukacji ekologicznej, mors, indianista, biegacz długodystansowy, założyciel Republiki Ściborskiej, autor kilku publikacji dla nauczycieli, bohater kilku filmów i wielu reportaży, laureat nagród i wyróżnień – m.in. za zasługi dla rozwoju turystyki.

Jako jedyny Polak ukończył w 2009 roku słynny rajd psich zaprzęgów Finnmarkslopet. Trasa biegu liczyła bagatela 500 km i przebiegała przez dzikie i odludne tereny Skandynawii. Od 2 lat mocno zaangażowany w wyprawy śladami książki „Lato leśnych ludzi” Marii Rodziewiczówny. Ma plany stworzenia Muzeum Leśnych Ludzi… słowem prawdziwy człowiek czynu.

Dariusz Morsztyn, ambasador marki Fjallraven w Polsce (fot. HBMM)Dariusz Morsztyn (fot. HBMM)

Aktualnie jest głównym prowadzącym telewizyjnego programu pt. „Mazury nieodkryte”, który ukazuje bogactwo przyrodnicze regionu z mniej znanej strony. Program jest emitowany w TVP 1 oraz TVP Polonia oraz programach regionalnych.

Gościem specjalnym programu jest natomiast Jacek Pałkiewicz, twórca szkoły przetrwania, organizator wypraw w egzotyczne rejony świata. Polski odkrywca zaangażował się w promocję Mazur, jedynego krajowego kandydata w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury. Emisja programu w każdą sobotę o 8.00 w TVP1 przez całe wakacje.

„Biegnący Wilk” ma w swoich planach start w kolejnej edycji Finnmarkslopet. Tym razem wyzwaniem będzie trasa 1000 km! Fjallraven będzie trzymać kciuki za powodzenie wszystkich projektów Dariusza Morsztyna i jednoczenie udzieli wsparcia sprzętowego podczas wypraw.

Więcej informacji na temat „Biegnącego Wilka” znajdziecie na stronie: www.biegnacy-wilk.pl.

Jakub Rymowicz

HBMM

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 13 lat ago

    Słuszny wybór. Bo kto jak nie Biegnący Wilk, innego outdoorowca o tak ekologiczny zacięciu w Polsce chyba nie ma.