HomeNowości z rynku

Yeti wprowadza do swoich produktów antybakteryjną srebrną nić

Wykorzystując wiedzę o tym, że bakteriobójcze właściwości srebra znane są człowiekowi od starożytności firma Yeti wprowadza antybakteryjną srebrną nić – tkaninę z elementem srebra – jako materiał wewnętrzny produktów puchowych.

Srebrna nić to wytrzymały i lekki materiał, który w swej konstrukcji zawiera wplecione nitki czystego srebra. Jest ono widoczne „gołym okiem” i nie podlega wypraniu. Nawet po 100 praniach (!) nieodwracalnie związany z materiałem metal zachowuje swoje właściwości. Jony srebra, działając na poziomie wewnątrzkomórkowym, zaburzają DNA rozwijających się na tkaninie mikroorganizmów i skutecznie uniemożliwiają ich aktywność mikrobiologiczną. W ten sposób antybakteryjna srebrna nić skutecznie przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnego zapachu odzieży i rozwojowi grzybów. Potwierdzona jest wysoka aktywność bakteriobójcza srebrnej nici (nawet do 99,9% skuteczności w przeciągu godziny).

Ta termoaktywna tkanina ma także ważne właściwości przydatne w turystyce. Niska waga – w granicach 37g/m2, znakomita wytrzymałość oraz doskonała puchoszczelność potwierdzona przez testerów Niezależnej Grupy Testingowej (NGT), to niewątpliwe zalety antybakteryjnej srebrnej nici. Dodatkowo tkanina znacząco zmniejsza nieprzyjemny efekt przyklejania się materiału do skóry, na przykład w czasie letniej nocy spędzonej w śpiworze.

Antybakteryjna srebrna nić to najwyższy stopień outdoorowej sterylności.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki Yeti.

Maria Brzeska-Deli

Yeti

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0