HomeRynek outdoor

Innowacyjność marki C.A.M.P nagrodzona na targach OutDoor

Nowe raki Tour Nanotech marki CAMP zostały wyróżnione prestiżową nagrodą OutDoor Industry Award 2011.

Organizatorem OutDoor Industry Award jest IF, „International Forum Design”, uważana za jedną z wiodących na świecie instytucji wzornictwa przemysłowego. To IF przewodziła przy przydzielaniu nagród i ocenie ponad 300 produktów, pochodzących z całego świata. W skład jury weszli alpiniści dziennikarze, handlowcy i konsumenci. Wybrali oni najlepszy sprzęt pod względem jakości, innowacyjności, bezpieczeństwa, projektu i doboru materiałów.

CAMP, nagrodzone raki Tour NanotechCAMP, nagrodzone raki Tour Nanotech

Jury zaimponował przede wszystkim materiał, z którego wykonano raki Tour Nanotech. Te 10 zębowe raki zostały całkowicie wykonane ze stopu Sandvik Nanoflex – innowacyjnego stopu stali, który jest aż o 60% wytrzymalszy niż zwykła stal. Pozwala to na produkcję narzędzi charakteryzujących się wyjątkową zdolnością do wnikania w lód, a przy tym aż o 40% lżejszych niż inne techniczne modele raków.

Tour Nantotech nie jest pierwszym nagrodzonym produktem marki CAMP, w którym zastosowano Sandvik Nanoflex. Jednak jest kolejnym dowodem potwierdzającym wartość tego wyjątkowego stopu, którego właściwości maksymalizują zastosowanie tych technicznych narzędzi w górach. Raki Tour Nanotech zostały wyróżnione w konkursowej kategorii „sprzęt wspinaczkowy”.

Nagroda jest ważnym gestem uznania dla marki CAMP – pierwszej marki, która użyła stopu stali Sandvik Nanoflex do produkcji technicznego sprzętu górskiego. To bodziec do kontynuacji poszukiwań innowacji, która jest wyróżniającą cechą wszystkich produktów marek CAMP i Cassin.

Źródło: CAMP

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0