HomeImprezy outdoor

Silna obsada The North Face Ultra Trail du Mont Blanc

W odbywającym się w dniach 22 – 28 sierpnia 2011 Ultra Trail du Mont Blanc weźmie udział czołówka biegaczy górskich z całego świata. Wśród nich znajdzie się aż 15 zawodników i zawodniczek teamu biegowego The North Face. Kilkoro z nich ma duże szanse na rywalizację o najwyższe miejsca na podium.

The North Face Ultra Trail du Mont Blanc jest dla wielu starujących okazją do sprawdzenia własnych możliwości. 166 – kilometrowa trasa o sumie przewyższeń na podejściach sięgającej 9 400 metrów wydawać się może wystarczającym wyzwaniem dla organizmu i psychiki. Mimo to najlepsi biegacze górscy na świecie i specjaliści od konkurencji wytrzymałościowych podejmują też walkę z czasem. 

Sebastien Chaigneau, Jez Bragg i Elizabeth Hawker przygotowują się do startu w czasie TNF UTMB 2010 (fot .Damiano Levati)Sebastien Chaigneau, Jez Bragg i Elizabeth Hawker przygotowują się do startu podczas TNF UTMB 2010 (fot. Damiano Levati)

Zeszłoroczny zwycięzca UTMB Jez Bragg z Wielkiej Brytanii po raz kolejny stanie na starcie. Zajmując 4. miejsce w Western States 100 z pewnością pokazał, że jest w dobrej formie, która pozwala mu myśleć o czołowych miejscach.

Rywalem Bragga może okazać się kolega z teamu TNF – Mike Wolfe z USA, który w 2010 zajął drugie miejsce w UTMB. Amerykanin jest w świetnej formie co potwierdzają jego ostatnie wyniki: 2 miejsce w Western States 100; 2 miejsce w Miwok 100 i zwycięstwo w Way Too Cool 50 km.

Nie należy zapominać o Sebastienie Chaigneau, który na początku czerwca 2011 zwyciężył w The North Face Lavaredo Ultra Trail poprawiając poprzedni rekord trasy o ponad póltorej godziny! Francuz ostro przygotowuje się do startu, a jego treningi oglądać mozna w serii internetowych filmów pt. The North Face Get Ready For.

Duże szanse na walkę o najwyższe lokaty ma także Zigor Iturrieta z Hiszpanii, który w marcu br. zwyciężył w biegu The North Face Transgrancanaria i zajął 3 miejsce w UTMB w 2010 roku.

Przypomnieć o sobie chce także Hal Koerner z USA. Zwycięzca Western States 100 w 2010, 2009 i 2007 roku to bardzo doświadczony zawodnik. Ma za sobą ponad 110 startów (w tym 24 zwycięstwa) i może sprawić nie lada niespodziankę faworytom. 

Z pozycji faworytki startuje w tym roku Elizabeth „Lizzy” Hawker z Wielkiej Brytanii, która jako jedyna zdołała zwyciężyć w UTMB już 3 razy. 

Po zajęciu 1 miejsca w The North Face Lavaredo Ultra Trail 2011 o wysokiej pozycji może także myśleć Fernanda Maciel z Brazylii.

Ich koleżanka z teamu The North Face – Helen Cospolich z USA, z pewnością postara się o miejsce w pierwszej 10. Dobre wyniki w ostatnim czasie (11 miejsce w Western 100, 5 miejse w Miwak 100) pokazują, że ma na to duże szanse.

Japończyk Tsuyoshi Kaburaki, który zainspirował The North Face do stworzenia nowego modelu Single Track Hayahsa (dostepnego od wiosny 2012 roku), przewodzi silnej grupie biegaczy z Azji wśród których znaleźli się m.in.: Minehiro Yokoyama (JAP); Chigaya Mase (JAP); Hiroaki Matsunaga (JAP); Naoki Oouchi (JAP); Ruling Xing (CHN) i Yanqiao (CHN).

Kaburaki, który zwyciężył w The North Face Beijing 100 Endurance Challennge w 2009 i 2010 roku oraz zajął 5 miejsce w Wetsern States 100, może włączyć się do walki o najwyższe lokaty.

Tak silna obsada biegu gwarantuje wysoki poziom sportowy i może się przyczynić do poprawienia dotychczasowych rekordów trasy. Sprawia także, że śledzenie postępów biegaczy będzie jeszcze bardziej emocjonujące.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronach:

web – http://eu.thenorthface.com

facebook – http://www.facebook.com/thenorthface

twitter – http://twitter.com/TheNorthFaceEU

event – www.ultratrail.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0