HomeNowości z rynku

Nowe pozycje w ofercie Climbing Technology

Podczas tegorocznych targów outdoorowych we Friedrichshafen firma Climbing Technology zaprezentowała nowe pozycje w swojej ofercie. Wśród nich m.in. przyrządy asekuracyjne, czekany, kaski i haki.

Alpine Up

Nowa odsłona Click Up’a – więcej możliwości, ten sam poziom bezpieczeństwa.

Od momentu pojawienia się Click Up’a, który stał się prawdziwym bestsellerem, tajemnicą poliszynela był fakt, że firma pracuje nad wersją na liny podwójne. W tym roku pomysł doczekał się realizacji w postaci Alpine Up.

Climbing Technology, Alpine UpClimbing Technology, Alpine Up

Pojawienie się tego nowego przyrządu spowodowało prawdziwe oblężenie na stoisku Climbing Technology na tegorocznych targach outdoorowych we Friedrichshafen.

Alpine Up to wersja umożliwiająca asekuracje na linach podwójnych i bliźniaczych, nawet z górnego stanowiska. Co więcej – asekuracja możliwa jest w dwóch trybach: dynamicznym i Click Up.

Właśnie to sprawia, że Alpine Up to najbardziej wszechstronny i jeden z najbardziej bezpiecznych przyrządów dostępnych na rynku. Umożliwia on:

  • asekurację na linach pojedynczych
  • asekurację na linach podwójnych i bliźniaczych
  • asekurację z górnego stanowiska
  • niezależne i równoczesne asekurowanie dwóch osób z górnego stanowiska
  • zjazdy

Wszystkie powyższe operacje wykonywać można w dwóch wspomnianych trybach:

  • Click Up – w tym trybie przyrząd oferuje maksimum bezpieczeństwa nie ograniczając swobodnej asekuracji; przyrząd blokuje się automatycznie po odpadnięciu lub po prostu puszczeniu przyrządu;
  • tryb dynamiczny – przyrząd działa na zasadzie kubka asekuracyjnego oferując możliwość dynamicznego wychwytywania potencjalnego lotu prowadzącego.

DroN, Hound G, Alpin Tour G

Nowy czekan oraz nowe wersje istniejących bestsellerów!

DroN to czekan wszechstronny – sprawdzi się podczas wycieczek po lodowcu, ale nie straszne mu także północne ściany i kuluary. Kuta głowica oraz grot bez problemu penetruje zmarznięty śnieg oraz lód, natomiast możliwość zamontowania griprestu (Bumper) sprawia, że czekan świetnie sprawdza się przy bardzo stromych podejściach.

Climbing Technology, DroNClimbing Technology, DroN

Hound G oraz Alpin Tour G – nowe wersje czekanów cieszących się uznaniem wśród użytkowników. Od swoich pierwowzorów gumowym chwytem oraz możliwością zamontowania (podobnie jak w modelu DroN) griprestu – Bumper. Obydwie te różnice sprawiają, że czekany lepiej sprawdzają się na stromych podejściach, nie tracąc niczego ze swojej zdolności penetracji lodu i zmarzniętego śniegu przy klasycznym alpinizmie.

Climbing Technology, Hound GClimbing Technology, Hound G

 

Climbing Technology, Alpin Tour GClimbing Technology, Alpin Tour G

Magic Pack 

Prawdziwie magiczny plecak – ważąc zaledwie 250 g Magic Pack oferuje pojemnośc 16 l.

Nieużywany pakuje się do zintegrowanej saszetki, która służy także jako wewnętrzna kieszeń po rozłożeniu. Jako plecak idealnie nadaje się do wspinaczki wielowyciągowej, speed-hiking’u i innych aktywności wymagających wytrzymałego i ekstremalnie lekkiego sprzętu.

Climbing Technology, Magic PackClimbing Technology, Magic Pack

Aries

Alternatywna wersja Duetto – bloczek Aries. Idealny do parków linowych.

Climbing Technology, AriesClimbing Technology, Aries

Mając na uwadze ograniczenie zużycia karabinków w lonżach stosowanych w parkach, firma Climbing Technology wprowadziła drobny, acz znaczący dodatek do bloczków typu „tandem” – nakładkę umożliwiającą podwieszenie karabinków podczas zjazdów. Spoczywając na specjalnej podpórce karabinki nie trą o linę podczas zjazdu, nie zwisają też przy pasie powodując ryzyko zahaczenia lub splątania lonży. 

Top Rope

Duży bloczek pojedynczy na ścianki wspinaczkowe.

Climbing Technology, Top RopeClimbing Technology, Top Rope

Zastosowanie bloczka Top Rope na ściankach wspinaczkowych pozwala dość poważnie zredukować poziom zużywania się liny, która z reguły przechodzi przez karabinki. Pozwala też na znacznie płynniejszą asekurację wspinającego się na wędkę i opuszczanie go po skończonej drodze.

Venus / Galaxy 

Nowe kaski w ofercie Climbing Technology – lekkie, wytrzymałe o ogromnym zakresie regulacji.

Możliwość wyregulowania obwodu mocowania kasku od 50 do 61 cm (!) sprawia, że Venus i Galaxy to kaski odpowiednie dla większości dzieci, młodzieży i osób dorosłych niezależnie od płci.

Climbing Technology, VenusClimbing Technology, Venus

Galaxy sprawdzi się świetnie jako kask używany podczas wspinaczki lub wycieczek w Tatry, Alpy, itp. Posiada zaczepy do mocowania czołówki i otwory wentylacyjne zapewniające swobodną cyrkulację powietrza.

Climbing Technology, GalaxyClimbing Technology, Galaxy

Venus to wersja pozbawiona możliwości zamocowania czołówki, co sprawia, że nadaje się idealnie do parków linowych.

Haki i młotek skalny 

Firma Climbing Technology wychodząc naprzeciw wszystkim wspinaczom hołdującym klasycznej postaci tego sportu poszerzyła swoją ofertę o haki oraz młotek skalny.

Climbing Technology, ThunderClimbing Technology, Thunder

Thunder – bardzo dobrze wyważony, a przy tym relatywnie lekki młotek skalny. Głowica wykonana z hartowanej stali gwarantuje dużą trwałość. Dodatkowo – do styliska z lekkiego stopu dołączona jest elastyczna lonża, która ogranicza możliwość utraty młotka. Istnieje także opcja zakupienia karabinka specjalnie zaprojektowanego do transportu młotka przy uprzęży – Hammer Lodge. Jego konstrukcja sprawia, że jednym ruchem można zablokować zamek w pozycji otwartej, co pozwala na bezproblemowe ściąganie i zakładanie młotka. 

Universal, Blade, Eye Sharp, Eye Round, Angle Narrow, Angle Wide – pełne spektrum haków. Od płaskich po „V’ki” – do rys, rysek, rysiuniek i ryyyysssss.

Źródło: Climbing Technology

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0