HomeNowości z rynku

Ekologiczna droga do pracy w ubraniach Icebreaker

Icebreaker w odpowiedzi na rosnący popyt na naturalne i przyjazne dla środowiska ubrania dla osób ekologicznie dojeżdżających do pracy, wprowadza specjalną linię stylowych koszulek dla wszystkich, którzy do biur docierają rowerem lub na piechotę.

W 1994 roku Icebreaker wprowadził pionierską linię odzieży z wełny merino, a dziś wychodzi na przeciw rosnącemu popytowi na ubrania dla osób, którzy drogę do pracy pokonują rowerem albo pieszo. Zwłaszcza w dużych miastach korki zdecydowanie wydłużają czas dotarcia do biura i skłaniają pracowników do poszukiwania bardziej ekologicznych, a często szybszych sposobów na pokonanie codziennego dystansu.

Nasze obserwacje ze sklepów rowerowych wyraźnie wskazują, że linia ubrań dla używających rowerów jako codziennego środka lokomocji należy do najdynamiczniej rozwijających się kategorii odzieży – mówi Dyrektor Kreatywny Rob Achten. – Stworzenie tej linii było dla nas nie lada wyzwaniem. Chodziło o to, by była praktyczna i nadawała się do jazdy na rowerze, ale wyglądała na tyle dobrze, żeby można ją było nosić w biurze.


Założyciel i Dyrektor Generalny Icebreaker, Jeremy Moon mówi: Nikt wcześniej nie stworzył takich ubrań. Wprowadzamy elegancki i stylowy design w świat odzieży dla osób aktywnie dojeżdżających do pracy.

Naturalne i wyprodukowane w sposób przyjazny dla środowiska ubrania z wełny merino Icebreaker idealnie nadają się do aktywnego dojazdu do pracy, bo nawet po intensywnym ruchu nie chłoną zapachów. Ubrania Icebreaker można bez problemów prać w pralce. Właściwości wełny merino połączone z bardzo ładnym designem sprawiają, że odzież z tej linii można nosić przez cały dzień – nadają się do biura i nie ma potrzeby przebierania się.

Osobom, które jednak mimo wszystko wolą lub muszą przebrać się w bardziej zobowiązujący strój, ubrania Icebreaker nie tylko pomogą zachować świeżość, ale i nie zajmą dużo miejsca – materiał z wełny merino jest lekki i łatwo odzyskuje kształt, nie gniotąc się trwale.

Naturalne ubrania Icebreaker chronią przed zmianami temperatury i zabezpieczają przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Przepuszczają też powietrze, dzięki czemu nie przyklejają się do ciała jak sztuczne włókna i nie powodują uczucia dyskomfortu. 

Ubrania dla wybierających alternatywne metody dojazdu do pracy wchodzą na rynek jako część kolekcji Icebreaker na Wiosna/Lato 2011 i łączą w sobie miejski look z wygodą niezbędną przy aktywności fizycznej. 

Odzież ta dzięki swoim cechom szczególnym świetnie sprawdza się w ruchu. Elastyczny ściągacz zawarty w topie przytrzymuje tkaninę na swoim miejscu, a tym samym zapobiega odsłonięciu dolnej części pleców i przewianiu. Specjalna taśma odblaskowa poprawia widoczność człowieka na drodze. Do kieszeni na biodrach można z łatwością sięgnąć, nawet gdy ma się na sobie plecak rowerowy. Ergonomiczny kształt zachowany został nawet przy projektowaniu suwaków.

Jako przejaw troski Icebreakera o środowisko naturalne i dowód etycznego podejście firmy do produkcji zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju wszystkie modele ubrań także z tej kolekcji posiadają unikalne kody „Baacode”. Po wprowadzeniu kodu w Internecie na stronu producenta można prześledzić etapy powstawania konkretnego ubrania, aż do konkretnej nowozelandzkiej farmy, z której zebrano wełnę użytą w danym modelu.

Źródło: Icebreaker

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0