HomeRynek outdoorImprezy outdoor

POG na przystanku Woodstock

Polish Outdoor Group letnią działalność rozpoczyna od obecności na 17. Przystanku Woodstock, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Miasteczko Himalajskie POG swoje podwoje otwiera już jutro.

Podczas czterodniowego festiwalu (3-6 sierpnia) POG stworzy „Miasteczko Himalajskie POG”, które będzie się znajdować na terenie Akademii Sztuk Przepięknych, które co roku gości wybitnych artystów, sportowców, ekonomistów, a także polityków. W tym roku zaproszonymi osobami są Piotr Pustelnik, Wojciech Mann, Jan Ołdachowski, Andrzej Grabowski i wielu wielu innych.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.wosp.org.pl/woodstock

POG w ramach współpracy z Przystankiem podjął się organizacji rozrywek outdoorowych oraz ogólnej promocji aktywności sportowych wśród uczestników.

Atrakcje Miasteczka Himalajskiego POG:

1. Treningi Nordic Walking, które zostaną przeprowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Każdorazowo treningi zostaną zorganizowane dla grupy 60-osobowej. Oprócz treningów fizycznych będzie także szkolenie z części teoretycznej, dzięki specjalnie przygotowanym szkoleniom na płytach DVD.

2. Pokazy, kino nocne i prelekcje m.in. Piotra Pustelnika oraz uczestników wyprawy Long Walk Plus Expedition.

3. Konkursy i animacje w obrębie miasteczka.

4. Wystawa plenerowa wyprawy Long Walk Plus Expedition oraz działań POG.

Przystanek WoodstockPrzystanek Woodstock

Podczas przygotowań do Przystanku Woodstock nawiązaliśmy współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking, które realizuje cele z zakresu aktywności ruchowej i sportu, szczególnie promując Nordic Walking. Sukcesem PSNW jest organizacja Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PKOL, a także organizacja wyjazdu Polaków na MŚ w Nordic Walking do Austrii 2010.

Ponadto Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking zdobyło III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Dzień dla zdrowia – dzień dla sprawności 2009” organizowanym przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego, pod Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ponadto realizuje projekt pn. Zakochaj się w Nordic Walking – który jest współfinansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki (www.zakochajsiewnw.pl).Ponadto bierzemy czynny udział w wielu eventach i konwencjach – promując Nordic

Drugą firmą wspierającą POG jest Polkomtel, który objął patronatem wyprawę Long Walk Plus Expedition. Jej uczestnicy będą gośćmi POGu.

Dzięki pomocy i wsparciu operatora sieci Plus trzech młodych polskich podróżników – Tomasz Grzywaczewski, Bartosz Malinowski i Filip Drożdż – wyruszyło w niezwykłą wędrówkę pod nazwą Long Walk Plus Expedition. Podążyli śladami Witolda Glińskiego i jego towarzyszy, którzy w 1941 roku uciekli z syberyjskiego łagru i pieszo przedarli się do Indii. Ta nieprawdopodobna historia została opisana w książce „Długi marsz” autorstwa Sławomira Rawicza, do dziś uznawanej za jedno z najważniejszych dzieł podróżniczych w historii. Na jej kanwie powstał film Petera Weir’a „Niepokonani”, wyświetlany także w polskich kinach.

Tomek, Bartek i Filip wyruszyli w drogę w maju 2010 r., a 6 miesięcy później, po pokonaniu ponad 8.000 km, dotarli do Indii.
  Najważniejszym celem ekspedycji nie było samo pokonanie tej morderczej trasy, lecz przypomnienie światu bohaterów, którzy swoją ucieczką rzucili wyzwanie sowieckiemu imperium. 

Efektem wyprawy Long Walk Plus Expedition jest m.in. film dokumentalny „Drugi marsz” w reżyserii Marcina Mamonia oraz wystawa fotograficzna „Długi marsz 70 lat później”.

Więcej na informacji na stronach:
www.longwalkplus.pl i 
http://www.facebook.com/Longwalkplusexpedition.

Agnieszka Stanisławska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0