HomeNowości z rynku

Na letnie wspinaczki – plecak Crux marki HiMountain

Crux to wyjątkowy w swojej klasie plecak wspinaczkowy. Podstawą jego niezawodności jest prostota – Crux nie posiada niczego, co zbędne, a zatem niczego, co mogłoby się popsuć, oderwać, przeszkadzać i zwiększać niepotrzebnie jego ciężar.

HiMountain, plecak CruxHiMountain, plecak Crux

Ową wyjątkowość plecak zawdzięcza m.in. właśnie niskiej wadze (tylko 1,1 kg), w której dzięki pomysłowości konstrukcji zawiera się mnóstwo użytecznych rozwiązań, pozwalających choćby na:

  • transport znacznych ładunków (wysoki komin, regulowana klapa),
  • nart,
  • czekanów (odpowiednie pętle),
  • liny (specjalny uchwyt pod klapą),
  • czy bezproblemowy transport maty lub namiotu dzięki trokom o rozsądnej, zawsze wystarczającej długości.

W budowie plecaka znalazło się miejsce nawet na pożyteczne drobiazgi, takie jak gwizdek alarmowy, karabinek do przypięcia kluczy czy innych ważnych przedmiotów osobistych.

Dostęp do zawartości plecaka ułatwia boczny zamek, zaś całość wyposażona jest w trzy kieszenie o starannie przemyślanej lokalizacji – dwie z nich znajdują się w klapie, a trzecia to duża i płaska kieszeń frontowa, której z powodzeniem można używać np. do przechowywania mapy. Plecak jest przystosowany do użytkowania razem z bukłakiem na wodę.

Atutem Cruxa, jak i pozostałych plecaków z kolekcji Expert Series HiMountain, są świetnej jakości, mocne i wytrzymałe materiały, jakich użyto do ich produkcji – w tym przypadku mowa o lekkiej tkaninie ripstopowej wzmacnianej Cordurą.

Na plecach dodatkowo znajdziemy panel z pianki, uzupełniający pracę bardzo lekkiego, aluminiowego stelaża. Pas biodrowy można całkowicie zdemontować, obniżając w ten sposób dodatkowo i tak niską wagę plecaka. 

Krótko mówiąc – Crux to plecak dla wymagających użytkowników, potrafiących docenić całą gamę funkcjonalnych rozwiązań, jakie w sobie zawiera, przy jednoczesnym zachowaniu ważnych dla wspinaczy parametrów użytkowych, takich jak lekkość czy wytrzymałość.

Crux 40+10 l – kosztuje 299 zł.

Źródło: HiMountain

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0