HomeRynek outdoor

Pierwszy w Polsce sklep Vibram FiveFingers już otwarty

We wtorek (22 sierpnia) został otwarty w Krakowie pierwszy, pilotażowy sklep z produktami Vibram FiveFingers. Sklep działa pod szyldem „5palców” – tak też nazywa się polski fan club marki Vibram Fivefingers.

Sklep 5palców w Krakowie (fot. RSA Trading)Sklep 5palców w Krakowie (fot. RSA Trading)

Jak zaznacza Damian Nowak, dyrektor handlowy w firmie RSA Trading (dystrybutora Vibram FiveFingers w Polsce), sklep z oryginalnym obuwiem barefootingowym miał zostać uruchomiony już w zeszłym roku. Opóźnienia związane były z umową na wyłączną dystrybucję marki Vibram FiveFingers, i dopiero w tym roku możliwe było ruszenie z nowym projektem.

Sklep „5palców” znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji na Starym Mieście w Krakowie, na ul. Siennej, zaraz przy Rynku Głównym. Aktualnie trwa remont kamienicy, w której znajduje się lokal – powodu rusztowań nie ma nad wejściem szyldu, jednak stojące banery powinny doprowadzić do celu.

Wnętrze sklepu 5palców w Krakowie (fot. RSA Trading)Wnętrze sklepu 5palców w Krakowie (fot. RSA Trading)

Kraków to wyjątkowe miasto – tłumaczy decyzję o lokalizacji Damian Nowak. – Większość naszych rodaków była choć raz w Krakowie na Rynku. Dodatkowo miasto ma ogromny ruch turystyczny, stąd ta lokalizacja – chcemy pokazać produkt jak największemu gronu potencjalnych klientów. Nie było łatwo znaleźć w okolicy rynku odpowiedniego lokalu. Chcieliśmy, aby mieścił się przy głównym ciągu komunikacyjnym, był łatwy do zlokalizowania, a ponadto za rozsądną cenę najmu. Lokalizacja jest zatem pewnym kompromisem, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z tego miejsca – zapewnia.

Klienci sklepu mogą liczyć na fachową obsługę, sprzedawcy poza widzą teoretyczną o produkcie, właśnie zbierają osobiste doświadczenia na temat butów Vibram FiveFingers.

To nie są handlowcy sensu stricte, choć oczywiście zostali odpowiednio przeszkoleni. Szukaliśmy raczej sportowców, ludzi z doświadczeniem sportowym, a niekoniecznie handlowym; bardziej wiarygodnych niż handlowo wyedukowanych. Jeden z nich właśnie kończy AWF, jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i zawodów rangi międzynarodowej w sztafecie 4x100m, a zatem lekkoatleta. Drugi z nich pokonał już kilka maratonów, jest czynnym biegaczem długodystansowym i właśnie jest w trakcie żmudnego procesu adaptacji i przestawienia się na naturalne bieganie – mówi Damian Nowak.

Na niewielkiej powierzchni sklepu (ok. 25m2) dostępne są wszystkie modele butów Vibram FiveFingers przewidziane na polski rynek, co nie równa się pełnej ofercie marki. Polska oferta przygotowywana jest w oparciu o ogólnoświatową listę bestsellerów, tzw. TOP25 oraz uzupełniana o wybrane nowości. Damian Nowak przyznaje, że marka Vibram działa niezwykle dynamicznie, ciągle wprowadza nowe kolory, modele, o coraz szerszym spektrum zastosowania i trudno byłoby nadążyć ze sprowadzeniem wszystkich nowości.

Kolekcję dostępną w Polsce można podzielić na 4 podstawowe grupy produktów:

1. Fitness (np. modele KomodoSport, Jaya, Jaya LR)

2. Bieganie (np. Bikila)

3. Outdoor i casual (KSO TrekSport, KSO Trek)

4. Rehabilitacja i modele ogólnorozwojowe (Classic, Sprint, KSO)

Jednocześnie Vibram deklaruje, że w przyszłym roku grupy fitness, bieganie i outdoor zostaną mocno rozbudowane o kolejne nowości.

W sklepie można także znaleźć pełną gamę skarpet z palcami marki Injinji (czyt. In Dżin Dżi) – dedykowaną do obuwia VFFs.

Jest to doskonała marka amerykańska, która za jakość i innowacyjność swoich produktów otrzymała wiele nagród, została szczególnie doceniona przez środowisko podiatryczne w USA (specjaliści zajmujący się ludzką stopą). Można je stosować nie tylko do „Fivefingersów” , ale także na co dzień. Skarpety docenią szczególnie sportowcy, bo Injinji to brak infekcji i grzybic, brak odcisków, lekka kompresja i doskonałe, sprawdzone techniczne materiały – mówi dyrektor handlowy RSA Trading.

Dla polskich klientów zapewne istotna jest odpowiedź na pytanie, czy istnieje możliwość sprowadzenia do sklepu modeli, które nie są przewidziane na nasz rynek. – Niestety nie ma takiej możliwości. Dystrybutor w każdym kraju kompletuje kolekcję w oparciu o minima logistyczne, czyli minimalne ilości sztuk. Zatem zamawianie modeli „bardziej wyszukanych” nie będzie możliwe. Niemniej oferta będzie pełna i postaramy się zaoferować możliwie szeroki asortyment. W przyszłym roku dodatkowo Vibram wprowadzi do sprzedaży akcesoria i dodatki dla fanów marki – dodaje na pocieszenie Damian Nowak.

Sklep 5palców znajduje się na ul. Sienna 1, w Krakowie. Godziny otwarcia: poniedziałek-sobota 11.00-19.00, w niedzielę 13.00-17.00. Strona sklepu 5palców (tego i kolejnych) i dystrybutora jednocześnie, z możliwością zakupów online mieści się pod adresem www.five-fingers.pl.

 

 

 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    Sieć się rozwija. Obecnie można już je dostać także w Trójmieście, za sprawą Partnera http://www.v5f.pl, który to już uruchomił pierwszy punkt, gdzie można je przymierzać i kupić. Punkt znajduje się w Gdyni, CH Batory – sklep sportowy na samej górze.