HomeNowości z rynku

Sezon wiosna‐lato 2012 według Polartec

Polartec wciąż wprowadza technologiczne innowacje oraz poszerza ofertę swoich dzianin stworzonych z materiałów recyklingowanych.

Polartec LLC, lider w produkcji zaawansowanych technologicznie dzianin, wspiera wprowadzenie na rynek nowych modeli odzieży na sezon wiosna‐lato 2012, stworzonych we współpracy z uznanymi markami. Po niedawnym ogłoszeniu zwycięzców Polartec APEX Design Award 2011, teraz Polartec prezentuje kolejne i jeszcze bardziej innowacyjne zastosowania dzianin Polartec – nowości pojawią się w każdej kategorii dzianin, od lekkich warstw wewnętrznych odprowadzających wilgoć, po warstwy chroniące w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Polartec® NeoShell®, nowa, najbardziej oddychająca i wodoodporna dzianina na rynku, będzie dostępna wiosną w ofercie marki Eider – z Polartec® NeoShell® zostały uszyte spodnie i kurtka Uphill. Odzież ta została stworzona dla najbardziej wymagających alpinistów.

Eider, kurtka UphillEider, kurtka Uphill

Dzianina Polartec® NeoShell® już zyskała uznanie: kurtka Snaefell marki 66North zdobyła w czerwcu nagrodę Scandinavian Outdoor Award, przyznawaną najlepszym modelom odzieży, które pojawią się w kolekcjach na jesień‐zimę 2011/2012. 

Polartec® Power Shield® Pro – najnowocześniejsza i najbardziej oddychająca dzianina typu softshell – po raz pierwszy w historii została wykorzystana do produkcji obuwia. Nad jej pionierskim zastosowaniem Polartec współpracował z marką Alpinus. W efekcie powstały buty typu trail running o nazwie Ahern. Dzięki tej dzianinie buty mają bardzo trwałą i odporną na przetarcia powierzchnię cholewki, która gwarantuje ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi i doskonałą oddychalność – te same cechy posiada nowa kurtka Glarner również marki Alpinus, która także została uszyta z Polartec® Power Shield® Pro. Wiosną 2012 powróci także wielokrotnie nagradzana kurtka Kishtwar marki The North Face wykonana z tej wyjątkowej softshellowej dzianiny.

Patagonia wprowadza model Adze uszyty z dzianiny Polartec® Windbloc®, dzięki której kurtka jest wiatroodporna i bardzo wygodna. Polartec® Windbloc® sama w sobie jest trwała i rozciągliwa, co jest gwarancją swobody ruchów. Polartec pracował z Patagonią nad stworzeniem wyłącznie dla tej marki, ekskluzywnej wersji dzianiny Polartec® Windbloc® z wewnętrznym wykończeniem z tzw. „kratką”.

Patagonia, kurtka AdzePatagonia, kurtka Adze

Z kolei dzianina Polartec® Power Shield® wykorzystana zostanie przez markę Norrona po raz pierwszy. Kurtka Svalbard 2flex – dostępna będzie w wersji damskiej i męskiej – jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, doskonale oddycha i chroni przed wiatrem.

Norrona, kurtka Svalbard 2flexNorrona, kurtka Svalbard 2flex

Dzięki zastosowaniu lekkiej wersji Polartec® Power Shield®, kurtka ta sprawdzi się przez cały rok w różnych warunkach pogodowych. Propozycja Norrony to doskonały wybór dla osób które szukają wygodnego softshella. 

Polartec® Power Stretch® Pro to nowa wersja znanej i cenionej przez użytkowników dzianiny Polartec® Power Stretch®. W przypadku Polartec® Power Stretch® Pro ulepszono odporność powłoki zewnętrznej poprzez dodanie nylonu, co spowodowało, że dzianina jest bardziej trwała, odporna wiatr i uszkodzenia mechaniczne. The North Face współpracował z Polartec podczas projektowania damskiej bluzy stworzonej właśnie z Polartec® Power Stretch® Pro. Powstała uniwersalna w zastosowaniu bluza o nazwie Snake Eyes Full Zip, która idealnie dopasowuje się do ciała, i co najważniejsze, utrzymuje wilgoć z dala od skóry. Kolejną marką która zastosuje Polartec® Power Stretch® Pro w swojej wiosennoletniej kolekcji będzie Peak Performance z nową linią GO, która składa się z 3 różnych modeli – kurtki, spodni i kamizelki.

Polartec® Power Dry® High Efficiency to nowa wersja popularnej dzianiny Polartec® Power Dry®, która ma za zadanie błyskawicznie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry. Polartec® Power Dry® High Efficiency wyróżnia się wewnętrzną warstwą zbudowaną z systemu sześcianów, który sprawia, że dzianina jest cieplejsza i jeszcze lepiej oddycha, nadal zachowując lekką wagę swojej poprzedniczki. Dzięki temu, wiosną będziemy mieć lżejsze pojemniejsze plecaki – odzież wykonana z tej dzianiny można łatwo złożyć w niewielką kostkę, a jej właściwości sprawiają, że po prostu będziemy potrzebowali mniejszej ilości odzieży. The North Face wykorzystuje Polartec® Power Dry® High Efficiency w nowym modelu męskiej bluzy Snake Eyes Jacket, podobnie jak Peak Performance w linii Alter oraz Vaude w nowej damskiej bluzie o nazwie Capuchin Half Zip. Każdy z wymienionych modeli odzieży jest uniwersalny w zastosowaniu i sprawdzi się podczas różnych aktywności outdoorowych.

Z troską o środowisko!

2012 roku na rynku pojawią się pierwsze dzianiny Polartec, stworzone z przędzy Repreve 100, która powstaje w 100 % z odpadów konsumpcyjnych (np. przezroczystych plasjkowych butelek po wodzie).

Produkcja Repreve 100 znacznie redukuje emisję dwutlenku węgla oraz zużycie energii. Dzianiny Polartec wykonane z Repreve 100, zachowują jakość, wytrzymałość i styl dotychczasowych dzianin marki. Polartec sukcesywnie będzie wprowadzał Repreve 100 – do końca 2012 roku ok 40% produkcji firmy będą stanowiły dzianiny wytwarzane z tej przędzy.

Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0