HomeRynek outdoor

wspinanie.pl nadspodziewanie wysoko w rankingu stron sportowych

Ukazało sie czerwcowe zestawienie najpopularniejszych witryn tematycznych w Polsce. Statystyki wspinanie.pl, najczęściej odwiedzanej polskiej witryny wspinaczkowej, pokazują na wielką siłę tego serwisu.

Badanie najpopularniejszych witryn tematycznych w Polsce zostało wykonane przez Polskie Badania Internetu. Projekt ten wspierają największe polskie portale Gazeta.pl, Interia.pl, Onet.pl, Rzeczpospolita OnLine oraz Wirtualna Polska. Jego wyniki opublikował m.in. portal wirtualnemedia.

Opublikowane badanie prezentuje kto jest liderem w 19 kategoriach, m.in. biznes, erotyka, społeczności, sport, motoryzacja, e-commerce czy informacja. 

I tak w kategorii sport statystyki wspinanie.pl plasują portal (pod względem odsłonięć stron) na 14 pozycji. Strona wspinanie.pl wyprzedza wiele portali o zdawałoby się większym potencjale. Należy zaznaczyć, że wspinanie.pl nie brało udziału w badaniu, jego pozycja została umiejscowiona na podstawie statystyk google. 

Megapanel PBI/Gemius - czerwiec 2011Megapanel PBI/Gemius – czerwiec 2011 – pozycję wspinanie.pl pokazano w odniesieniu do liczby odsłon stron w miesiącu. (Źródło tabeli: wirtualnemedia.pl)

Wysoką pozycję wspinanie.pl potwierdzają także statystyki stat24, które zbierają informację z ponad 230 tys. witryn. W tym badaniu portal jest na pierwszym miejscu w kategorii sporty ekstremalne i na 20 w kategorii sport.

 


wspinanie.pl powstało w 1999 roku. Po 12 latach działalności jest uważane za najlepszy serwis informacyjny o tematyce alpinistycznej i outdoorowej w Polsce. Publikuje najświeższe wiadomości z kraju i ze świata, a wokół licznie odwiedzanego Forum dyskusyjnego powstała prężna społeczność, będąca inicjatorem wielu ciekawych i pożytecznych społecznie inicjatyw takich jak „Akcja Śmigło dla Tatr”, „Porozumienie Tatrzańskie” oraz „Tatry bez Młotka”.

Czytelnikami są miłośnicy wspinania, podróży i aktywnego trybu życia, uprawiający oprócz wspinania, także inne sporty związane z górami, takie jak kolarstwo górskie, narciarstwo, snowboarding, skitouring i free ride.

Portal dociera do czytelników z całej Polski, statystyki wskazują, że strony czytają także internauci z Europy i USA. Oglądalność serwisu przekracza 1,5 mln stron miesięcznie, a liczba unikalnych czytelników wynosi ok. 85 tys.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 6
 • comment-avatar
  Anonim 13 lat ago

  Piękna manipulacja (amatorszczyzna?). Jak widać na przytoczonej w artykule tabelce Megapanel układany jest według liczby użytkowników (RU), a nie odsłon. Na 5 pozycji jest Grupa O2 z dużo mniejszą liczbą RU (ok. 5,2 mln) od np. sportowefakty (9 miejsce, ok. 40 mln). Jest jeszcze kilka podobnych przykładów…

  Dlatego interesuje mnie jakim cudem wyliczono to 14 miejsce Brytana? Pomijam już fakt, że skoro nie bierzecie udziału w badaniu to porównywanie się do innych można by zaakceptować jedynie w bardzo ogólnikowej formule, a nie z chełpieniem się niby 14 miejscem, z brakiem WYRAŹNEGO (jedynie podpis pod zrzutem ekranowym, bez podania źródła) zaznaczenia, że w badaniu serwis nie bierze udziału.

  Smutne jak bardzo gonicie za sensacją…

  • comment-avatar
   Wojciech Słowakiewicz 13 lat ago

   Gdzie manipulacja?. Tak w tekście i w podpisie zrzutu zostało napisane, że odnosimy się do liczby odsłon. Gdzie tu manipulacja? Jeżeli tę tabelkę posortować po liczbie odsłon, to inne miejsca się zmieniają, a wspinanie.pl zostanie nadal na 14. miejscu.

   Nie zostało też napisane, że wspinanie.pl brało udział w badaniu, cytuję „W kategorii sport statystyki wspinanie.pl plasują portal (pod względem odsłonięć stron) na 14 pozycji”.

   Źródło, wirtualnemedia, zostało podane w newsie.

   • comment-avatar
    Anonim 13 lat ago

    O tu ->. „Jeżeli tę tabelkę posortować po liczbie odsłon, to inne miejsca się zmieniają, a wspinanie.pl zostanie nadal na 14. miejscu.”

    Ale jak posortować tabelkę według liczby odsłon jeśli nie ma w niej danych dla niektórych serwisów (dla 7 na 20 pozycji…)?

    „Nie zostało też napisane, że wspinanie.pl brało udział w badaniu…”

    Oczywiście, że nie zostało napisane, ponieważ byłoby to ewidentne nadużycie i mogłoby być łatwo wykorzystane przeciwko serwisowi. Natomiast brak informacji wprost, że są to tylko szacunki, i że Brytan nie bierze udziału w badaniu w kontekście całej informacji to jest właśnie manipulacja. (Świetnym przykładem jest zacytowane właśnie przez Pana zdanie, nie można zarzucić, że coś napisaliście, Wy „tylko” sugerujecie.)

    Co do podawania źródeł to w tekście jest informacja, że WirtualneMedia opublikowały ranking, natomiast kopiowanie tabeli, pod którą zmieścił się komentarz, też wypadałoby opatrzyć informacją, że pochodzi z WM.

    • comment-avatar
     Wojciech Słowakiewicz 13 lat ago

     >Ale jak posortować tabelkę. >Ale jak posortować tabelkę według liczby odsłon jeśli nie ma w niej danych dla niektórych serwisów (dla 7 na 20 pozycji…)?

     Założenie jest takie, że liczba odsłonięć jest mniej więcej proporcjonalna do liczby użytkowników.

     Resztę uwag uwzględniłem i news jest poprawiony. Dziękuję

     • comment-avatar
      Anonim 13 lat ago

      :). „Założenie jest takie, że liczba odsłonięć jest mniej więcej proporcjonalna do liczby użytkowników.”

      To „mniej więcej” jest kluczowe w tym przypadku, ale rozumiem, że każdy ma swój punkt widzenia 🙂

      „Resztę uwag uwzględniłem i news jest poprawiony. Dziękuję”
      Ja również dziękuję, bo dobrze wiedzieć, że nie trzymacie się za wszelką cenę swojej wersji. Tak trzymać.

 • comment-avatar
  Anonim 13 lat ago

  Ale ściemy walicie. Oj chlopaki: jak mozna pisać tytuł „wspinanie.pl nadspodziewanie wysoko w rankingu stron sportowych” a za chwile sie czyta że tak naprawde nie bralo sie udziału w badaniu czyli nie jest sie uwzgednionym w tymże rankingu?
  Pomijam juz fakt że ilosc odslon jakie podajecie nijak sie maja do ilosci odslon sewrisów podawanych w tabelce. Tam wynika to faktycznie z bardzo duzej ilosci uzytkownikow a nie z przechodzenia z watku na watek na forum…Sciema godna Faktu lub SuperExpresu