HomeRynek outdoor

The North Face sponsorem tytularnym Ultra-Trail du Mont-Blanc do 2014 roku

Producent odzieży outdoorowej The North Face ogłosił w Chamonix przedłużenie tytularnego sponsoringu największej w Europie imprezy biegów terenowych The North Face Ultra Trail du Mont Blanc.

The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc to połączenie czterech unikalnych wyścigów o długości od 98 do 300 kilometrów, w których biegacze podejmują trudne wyzwania, przesuwają granice własnych możliwości w pięknym otoczeniu przyrody.

The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc, Chamonix (fot. Damiano Levati)The North Face Ultra-Trail du Mont Blanc, Chamonix (fot. Damiano Levati)

Trasa rozpoczynającego się w Chamonix najważniejszego wyścigu – The North Face Ultra Trail du Mont Blanc – prowadzi przez 15 miasteczek w trzech krajach: Francji, Włoch i Szwajcarii. Zawody odzwierciedlają filozofie marki The North Face – “Never Stop Exploring” i są najważniejszym elementem strategii promocji biegów górskich i terenowych.

Przedłużając umowę z UTMB The North Face podkreśla swój związek dyscypliny sportu. Marka wspiera w także zawody takie jak The North Face Transgrancanaria w Hiszpanii, The North Face Lavaredo Ultra Trail we Włoszech oraz cykl The North Face Endurance Challenge w USA.

Cieszę się, że będziemy kontynuować współpracę z naszym wieloletnim partnerem The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc przez okres trzech lat. Daje to trzy lata na odkrywanie masywu Mont Blanc, trzy lata więzi i przyjaźni organizatorów, uczestników i wolontariuszy, wzmacniając naszą pozycję w bieganiu – powiedział Eric Pansier, Marketing Director EMEA.

The North Face wierzył w nas od samego początku. Stworzyliśmy więzi, które wykraczają poza sponsoring i biznes. Przez kolejne trzy lata będziemy doskonaliś zawody i wszystko, co jest z nimi związane. Istnieje poczucie lojalności i autentyczności, pochodzące z kultury górskiej, które rozumie The North Face – stwierdzili Catherine i Michel Poletti, twórcy i główni organizatorzy wyścigów.

Catering Poletti i Eric Pansier (fot. The North Face)Catherine Poletti i Eric Pansier (fot. The North Face)

Poza zawodami marka wspiera także zawodników. Do teamu należą m.in. Sebastien Chaigneau (FRA), Jez Bragg (GBR), Lizzy Hawker (GBR), Hal Koerner (USA), Mike Wolfe (USA), Zigor Iturrieta (ESP), Fernanda Maciel (BRA) oraz Tsuyoshi Kaburaki (JPN).

Zawody The North Face Ultra Trail du Mont Blanc odbywają się co roku pod koniec sierpnia w Chamonix we Francji. 5500 biegaczy z 58 krajów bierze udział w jednym z czterech wyścigów: najstarszym The North Face UTMB – którego trasa (166km, 9500m pozytywnego przewyższenia (przyp. red. tylko do góry)) prowadzi wokół masywu Mont Blanc przez terytorium Francji, Włoch i Szwajcarii; krótszym – 98km – CCC; oraz TDS o długości 110 km, które trzeba pokonać maksymalnie w 31 godzin oraz w PTL – 300km.

Marta Lesiewska

Snow PR 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0