HomeImprezy outdoor

Wyprawa na Makalu – przygotowania do ataku na szczyt

Po kilkudniowym odpoczynku w osadzie pasterskiej Yangmale Karka na wysokości 4500 m n.p.m. uczestnicy wyprawy PZA na Makalu powrócili 22 września do bazy ekspedycji znajdującej się na wysokości 5600 m n.p.m. Na jutro planowane jest rozpoczęcie ataku na szczyt.

Niezwykle wysokie położenie bazy pod piątym szczytem świata, praktycznie uniemożliwia regenerację sił – zejście poniżej bazy było bardzo wskazane. Załączamy trzy zdjęcia z tamtych okolic.

Makalu 2011 - Adam Ciućka, Maciej Stańczak, Tomasz Wolfart i Adam Bielecki na ganku “sypialni” (fot. Kacper Tekieli)Makalu 2011 – Adam Ciućka, Maciej Stańczak, Tomasz Wolfart i Adam Bielecki na ganku “sypialni” (fot. Kacper Tekieli)

Makalu 2011 - wyprawa wypoczywa przed “Makalu Jak Hotel” 4500m. (fot. Kacper Tekieli)Makalu 2011 – wyprawa wypoczywa przed “Makalu Jak Hotel” 4500m. (fot. Kacper Tekieli)

Makalu 2011 - Adam Bielecki, Gospodarz “hotelu” i Kacper Tekieli (fot. Maciej Stańczak)Makalu 2011 – Adam Bielecki, Gospodarz “hotelu” i Kacper Tekieli (fot. Maciej Stańczak)

23 września spędziliśmy na przygotowaniach do ataku na szczyt, który ma rozpocząć się jutro – 24 września. Na wierzchołku planujemy być 27 września.

Tymczasem przesyłamy szerszy wybór zdjęć z wyprawy do galerii na www.polskihimalaizmzimowy.pl i blogu naszej ekspedycji.

Pozdrawiamy

Uczestnicy wyprawy

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0