HomeRynek outdoor

AMC został Srebrnym Sponsorem 9. KFG

AMC, dystrybutor marek Petzl i Directalpine, został Srebrnym Sponsorem 9. Krakowskiego Festiwalu Górskiego, największej imprezy o takim profilu w Polsce.

9. Krakowski Festiwal Górski będzie odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2011 w Krakowie i jest największą imprezą o takim profilu w Polsce i jedną z największych w świecie. Widownia najważniejszych wydarzeń festiwalu przekracza 1300 osób, a przez 3 dni festiwalu efektowną halę Uniwersytetu Ekonomicznego odwiedza około 4 tys. widzów. Firma AMC wspiera Festiwal od momentu jego powstania w 2002 roku. Zaangażowanie firmy w krakowską imprezę, tak uzasadnia Agnieszka Śmiałek z AMC:

„Nasza obecność na 9. edycji jest naturalną kontynuacją. Cieszymy się, że ten festiwal jest, i że rośnie w siłę z edycji na edycję. Miło nam też, że już po raz drugi, występujemy w roli Srebrnego Sponsora (można powiedzieć, nasz udział stabilnie rośnie wraz z rozwojem Festiwalu :). Dziś KFG cieszy się dobrą renomą i nie trzeba go nikomu reklamować. To wyjątkowa impreza – miejsce spotkań gwiazd górskich światowej sławy z szerokim gronem widowni – głównie pasjonatów gór. Przez trzy dni trwania festiwalu dzielimy „na żywo” wielkie emocje – atmosferę sukcesów i radości, ale także wzruszeń związanych z górami.”

Krakowski Festiwal to Konkurs Filmowy, pokazy i prelekcje wielu wybitnych osobowości świata wspinania. Szczególnie ważnym i cieszącym się powodzeniem elementem są praktyczne warsztaty. Agnieszka Śmiałek mówi:

Towarzyszące imprezie warsztaty tematyczne, które prócz przekazania konkretnej wiedzy, służą krzewieniu idei bezpieczeństwa i propagowaniu dobrych praktyk w górach to ogromna wartość festiwalu. Entuzjazm do eksploracji oraz nacisk na bezpieczeństwo to są idee, na których wyrosła marka Petzl. Stąd też nasza obecność wydaje się jak najbardziej na miejscu. Dlatego jeśli chodzi o markę Petzl – udział w KFG nie jest już dla nas kwestią wyłącznie prestiżową, od zeszłego roku współorganizujemy warsztaty, które pozwalają także realizować „element edukacyjny”. Na tegorocznym KFG przewidujemy warsztaty dotyczące kontroli sprzętu ochrony osobistej, poprowadzone przez naszą specjalistkę w tej dziedzinie – Janinę Wrzak. Chcemy uczulić na objawy, które z czasem występują na sprzęcie starzejącym się lub zbyt intensywnie używanym. Warto, by użytkownicy znali je i mogli samodzielnie ocenić, czy sprzęt nadaje się nadal do bezpiecznego użytkowania. Będziemy też kontynuować warsztaty prowadzone przez Maćka Ciesielskiego, dotyczące nowości Petzl, połączone z inspirującą dyskusją na temat samego sprzętu oraz technik i możliwości jego zastosowań.

Dla firm wspierających festiwal to doskonała okazja dla zaprezentowania swojej oferty. W ramach festiwalu odbywa się kiermasz, a firmy wspierają konkretne festiwalowe wydarzenia – Naszym festiwalowym celem jest także promocja marki Directalpine. W tym roku przewidujemy konkurs fotograficzny, z nagrodami w postaci odzieży górskiej Directalpine. Rozstrzygnięcie odbędzie się w trakcie trwania Festiwalu i podobnie jak w roku ubiegłym spodziewamy się dużego zainteresowania konkursem. Szczegóły ujawnimy na początku października. – dodaje Śmiałek.

 


 

PETZL – od ponad czterdziestu lat firma Petzl towarzyszy największym sukcesom w górach i pod ziemią, wymyślając i tworząc sprzęt do bezpiecznego przemieszczania się i lepszej penetracji środowiska, gdzie pion, ekspozycja i ciemność przestają być przeszkodą. Obecnie oferta PETZL obejmuje zarówno sprzęt bardzo wyspecjalizowany, jak również przeznaczony do działań mniej wyczynowych. Sprzęt do wspinaczki, alpinizmu, lodospadów, speleologii, via ferrat, wspinaczki wielkościanowej, kanioningu, oraz latarki czołowe do wspinaczki, biegania, turystyki, żeglarstwa i każdego zastosowania, w którym potrzebne jest oświetlenie nieabsorbujące rąk. Strona: petzl.pl/amc/main/.

DIRECTALPINE – producent górskiej odzieży technicznej. Marka założona przez ludzi połączonych pasją do sportów ekstremalnych i nietuzinkowych. Odzież, którą pierwotnie projektowali na własne potrzeby, zyskała sobie uznanie na rynku dzięki wyjątkowej funkcjonalności i bardzo wysokim parametrom. Strona: www.directalpine.co/.

9. Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w dniach 2-4 grudnia 2011. Tradycyjnie gościny udzieli nam Uniwersytet Ekonomiczny (ul. Rakowicka 27). Głównym organizatorem festiwalu jest wspinanie.pl oraz Wagabunda, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Magazyn Góry. Zagranicznymi gośćmi 9. KFG będą: Sean Villanueva, Nicolas i Olivier Favressse, tegoroczni laureaci prestiżowego Złotego Czekana. O górach najwyższych opowiadać będzie wybitny włoski himalaista, Simone Moro. Natomiast esktremalną wspinaczke skałkową zaprezentuje Hiszpan Dani Andrada. Tradycyjnie na KFG pojawią się stałe punkty programu, w tym: Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Konkurs Polskiego Filmu Górskiego, pokazy i prelekcje wielu wybitnych osobowości świata wspinania, wręczona zostanie nagroda „Jedynki” i rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Boulderingu. Będą również warsztaty, kiermasze, wystawy fotografii górskiej etc. Strona festiwalu: www.kfg.pl.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0