HomeImprezy outdoor

Rusza kolejne szkolenie OFA Przygoda

W dniach od 14 do 16 października rusza kolejne szkolenie OFA Przygoda, które tym razem odbędzie się w rejonie Rzędkowic. Uczestnicy nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji ani sprzętu. Wymagane jest ubezpieczenie NNW. Zapisy są już otwarte.

Program kursu realizowany jest przez zawodowych ratowników medycznych, lekarzy i podróżników. Trzy dni szkolenia wypełniają przede wszystkich realistyczne działania przez całą dobę, ćwiczenia w małych 4-6 osobowych grupach zadaniowych i minimum teorii.

Oprócz zagadnień podstawowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, defibrylacja, czy ewakuacja poszkodowanego, pojawią się również rzadko spotykane ćwiczenia z zakresu stomatologii terenowej i wkłuć domięśniowych w sytuacjach zagrożenia życia.

Poprzednie edycje: Podczas zimowej edycji obozu uczestnicy poznali sprzęt używany w górach oraz przećwiczyli sposoby poruszania się w zaśnieżonym terenie z osobą poszkodowaną, unikanie zagrożeń i zakładanie bezpiecznych biwaków. Letnia edycja była poświęcona zadaniom charakterystycznym dla podróży w słońcu i upale – ratownictwo wodne, ugryzienia jadowitych węży oraz działania w niebezpiecznym terenie miejskim. 

Najbliższa, październikowa edycja poświęcona ogólnie tematyce ratowania z naciskiem na wypadki w skałkach i grotach skalnych.

Cykl Outdoor First Aid jest niezwykle efektywnym szkoleniem dzięki trzymaniu grup w nieustannej gotowości i aktywności oraz działaniu z zaskoczenia przez całą dobę. W trakcie kursu nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Grupy uczą się współpracy i opanowania w akcji, co owocuje pewnością siebie w prawdziwej sytuacji kryzysowej oraz silnymi więzami pomiędzy uczestnikami, utrzymywanymi długo po szkoleniu. 

Warunki: Jak co roku, baza zostanie zlokalizowana w nowym, ciekawym i urozmaiconym terenowo miejscu jakim jest Jura Krakowsko Częstochowska.

Wszystkie te atrakcje będą jedynie tłem głównych zajęć z zakresu ratownictwa, które instruktorzy traktują jako priorytetowe. Medaid organizuje rocznie kilkaset szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ich głównym celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności, które w sytuacji zagrożenia przyniosą efekt w postaci uratowania zdrowia lub życia poszkodowanego.

Koszt udziału w obozie wynosi 450 PLN/os. (dla osób wpłacających wpisowe przed 30 września 2011). Wyżywienie i namioty we własnym zakresie, organizator zapewnia butle, naczynia do gotowania i wodę.

Organizatorem projektu jest Centrum Szkoleniowo-Usługowe Medaid specjalizujące się w szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy: www.kursyRatownictwa.pl.

Koordynacja zapisów:

Agata Wojtczak

ofa@medaid.pl

tel.: (61) 679 13 44

tel. kom.: 502 335 151

Więcej informacji na stronie: outdoorfirstaid.pl.

Relację z poprzedniej edycji można znaleźć tutaj

Partnerem OFA Przygoda jest 4outdoor.pl.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0