HomePrasa outdoorowa

Najnowszy numer magazynu Rowertour

W październikowym magazynie „Rowertour” tematem numeru są kaski rowerowe. Poza tym jak zawsze czytelnicy znajdą ciekawe opisy wypraw, poradniki, wywiady i nowowści rynkowe. 

Temat numeru: kaski rowerowe

Jeśli jest coś, co budzi wśród rowerzystów i innych osób związanych z cyklizmem żywe dyskusje, a nawet kontrowersje, jest to rowerowy kask. Oprócz raportu o kaskach, opinii lekarza neurologa, publikujemy poradnik oraz przegląd kasków miejskich.

  • Wyprawa numeru

Przez Bałkany do Aten

Nadeszło lato, czas wycieczek rowerowych bliższych i dalszych. Od dłuższego czasu planowaliśmy z Joachimem i Pawłem naszą najdłuższą dotąd wyprawę, w stronę półwyspu Peloponez. Żeby było ciekawiej, postanowiliśmy przejechać kraje prawosławne, nazywając naszą eskapadę: śladami prawosławia.

  • Na szlaku

Estonia. Hiuma, Sarema i Muhu

Wyruszamy na nasze kolejne, już piąte, rowerowe wakacje. Tym razem na wschód Europy, do Estonii. Kierunek mało znany, niezbyt popularny. Dużo różnych stereotypów słyszeliśmy na temat tego kraju, dawnej części Związku Radzieckiego, więc tym większa niewiadoma, tym większa niepewność i ciekawość. Trzy estońskie wyspy: Sarema, Hiuma i Muhu, na które dotarliśmy, okazały się rajem dla rowerzystów. 

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki to poważne góry. Różnice wysokości, jakie trzeba tu pokonać podczas pojedynczego podjazdu, nierzadko przekraczają pół kilometra, a w odróżnieniu od sąsiedniego, dość gwarnego Beskidu Śląskiego, pragnący odrobiny spokoju znajdą tu zakątki niemal dzikie.

Żuławy Wiślane

Kilka lat temu, kiedy szukałem pomysłu na ciekawe wakacje połączone z eskapadami rowerowymi, zainspirowała mnie propozycja rejsów pływającymi kempingami na rzekach Niemiec, Belgii, Holandii i Francji. Minęło kilka lat – i oto na ubiegłorocznych targach turystycznych w Poznaniu moją uwagę przykuł w pełni wyposażony, wraz z rowerami, jacht motorowy. Decyzja była szybka i konkretna – pływamy i pedałujemy po Żuławach.

  • Na rozgrzewkę

Opolszczyzna

W czasach, kiedy jeszcze nie zakosztowaliśmy uroków roweru, na biwaki weekendowe jeździliśmy tam samochodem. Teraz nad Jezioro Srebrne, położone niedaleko Jeziora Turawskiego, wybraliśmy się rowerem. Wokół akwenu oraz na całej Opolszczyźnie jest dużo szlaków i można je połączyć w różnych kombinacjach, co też zrobiliśmy.

Podlaski Przełom Bugu

Są miejsca, które głęboko zakorzeniają się w naszej pamięci. Kiedy zamkniemy oczy, przesuwają się przed nimi malownicze obrazy tych zakątków i jak tylko możemy, wracamy tam. Taki urok rzuciło na nas Podlasie. 

  • Rowerowa baza podjazdów

Kudłacze

W ramach cyklu rowerowej bazy podjazdów opisałem już 31 szos górskich z 17 grup górskich, od Gór Izerskich aż po Bieszczady i Góry Słonne. W mozaice pasm górskich Sudetów i Karpat ani razu nie zawitałem w Beskid Wyspowy…

  • W cztery oczy

Skandalista rowerzysta

Z Jerzym Bożykiem, jazzmanem, pianistą, autorem kontrowersyjnych tekstów piosenek, przewodnikiem górskim i niepełnosprawnym cyklistą poruszającym się na specjalnym trójkołowcu, rozmawia Jakub Terakowski.

  • Poradnik

Co jest co w kolarstwie

Dawno temu dla rowerzystów wszystko było proste. Istniał jeden rodzaj rowerów, na których jeździło się po mieście i poza nim, dojeżdżało do pracy czy nawet nieśmiało uprawiało turystykę. Potem przyszedł postęp technologiczny – w efekcie nawet doświadczeni cykliści mają dziś problemy z wymienieniem wszystkich dyscyplin, jakie można uprawiać na rowerze.

  • Styl życia

Rower jest naszą wizytówką

Z Czesławem Maniewskim, nauczycielem i konstruktorem nietypowych rowerów, rozmawia Jakub Terakowski.

  • Afryka Nowaka

Etap XXI – Polska

Czy po przejechaniu Afryki na rowerze jazda jednośladem przez Polskę może czymś zaskoczyć? Czy po całkowitym przemoknięciu w porze deszczowej w dżungli, wyschnięciu na wiór na Saharze, jedzeniu tego, co przypełznie, odwiedzaniu afrykańskich wiosek czy oglądaniu piramid – może coś jeszcze zadziwić, jedzenie smakować, burza przemoczyć, a ludzie okażą się bardziej gościnni… i to w Polsce?

  • Jak co miesiąc w magazynie „Rowertour”:

nowości sprzętowe

komiks – Max Siodełko kręci

oraz

felieton – Na finiszu. W tym miesiącu pisze dla nas Sławomir Bajew.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0