HomeImprezy outdoor

Wieczór z Olą Dzik w Krakowie

Dla tych, którzy nie mają jeszcze zaplanowanego jutrzejszego wieczoru, mamy fajną propozycję. Jutro (6 października) o godzinie 19.30 w klubie Kolanko No.6 przy ulicy Jozefa 17 w Krakowie odbędzie się prelekcja Aleksandry Dzik „Kobiety na Ośmiotysięcznikach – Ternua Female Team – Gaszerbrumy 2011”. Prelekcja połączona będzie z autorską wystawą „Śnieżna Pantera”.

W 2010 roku Ola zwyciężyła w słynnym "Elbrus Race" (fot. Monika Strojny)W 2010 roku Ola zwyciężyła w słynnym "Elbrus Race" (fot. Monika Strojny)

Ola Dzik jest jedną z czołowych himalaistek młodego pokolenia. W ubiegłym roku jako pierwsza Polka zdobyła wszystkie siedmiotysięczniki byłego Związku Radzieckiego (ostatnim etapem było wejście na Pik Pobiedy 7439 m), tym samym otrzymała prawo do tytułu „Śnieżnej Pantery”.

W tym samym roku w świetnym stylu zwyciężyła w kategorii kobiet w międzynarodowym biegu wysokogórskim „Elbrus Race” na najwyższy szczyt Kaukazu (5621 m). Startując na trasie „extrem” wygrała z czasem 5:04.

Ten rok to z kolei pierwszy w dorobku ośmiotysięcznik. 22 lipca wspólnie z Ukrainką Marią Chitrikową (dziewczyny stanowiły Ternua Female Team) i Jackiem Telerem stanęły na szczycie Gasherbruma II (8035 m).

Wstęp na prelekcję jest wolny.

Olę Dzik będzie można spotkać również na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Górskim.

Dorota Dubicka
wspinanie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0