HomeImprezy outdoor

W Tyrolu trwa International Mountain Summit 2011

W dniach od 21 do 30 października 2011 Południowy Tyrol jest miejscem spotkań międzynarodowej sławy wspinaczy, alpinistów oraz miłośników gór. Już po raz trzeci odbywa się tu International Mountain Summit (IMS).

International Mountain Summit to jedna z największych imprez świata górskiego. Jak co roku podczas szczytu można spotkać światowej sławy wspinaczy i alpinistów takich jak: Marko Prezelj (SLO), Josune Bereziartu (ESP), Ines Papert (DE), Chris Sharma (USA), Alexander Huber (DE), Thomas Huber (DE), Dean Potter (USA), Adam Ondra (CZ), Stefan Glowacz (DE), Reinhold Messner (IT), Beat Kammerlander (A), Simon Gietl (IT) czy Roger Schäli (CH). Zawsze gotowi do poszukiwania ekstremalnych wrażeń, wspinacze podzielą się z publicznością swoimi ekscytującymi doświadczeniami podczas specjalnie zorganizowanych wykładów.

Reinhold Messner, himalaista i podróżnik, który jako pierwszy zdobył Koronę Himalajów, podsumował to w następujący sposób: Nie znam żadnego innego festiwalu, który tak głęboko i gruntownie poruszałby tematykę związaną ze wspinaczką. IMS to platforma wymiany pomysłów. Jestem nim zachwycony!. 

Program tegorocznego szczytu poza serią wystąpień, wykładów i dyskusji, obfituje w wiele atrakcje, które z pewnością zaspokoją oczekiwania wszystkich gości, którzy w tym roku postanowili się tam wybrać.

Jedną z nich będzie IMS Walk, wspólna wyprawa w towarzystwie największych sław wspinaczki. Będzie to doskonała okazja do rozmowy ze znanymi himalaistami i alpinistami z całego świata oraz do poznania pięknych tras pośród Dolomitów, wpisanych w czerwcu 2009 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO. Na You Tube można obejrzeć wyprawy z ostatnich lat np. wyprawę z Reinholdem Messnerem.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem jest trzydniowy festiwal IMS Film, podczas którego prezentowane będą wybrane filmy zaliczane do klasyki kina oraz reportaże o tematyce górskiej, które pozwolą z bliska przyjrzeć się oraz doświadczyć fascynacji krajobrazem górskim. 

Szczyt IMS w Bressanone stanie się sceną dla wyczynów na Slackline, nowego trendu w sporcie polegającego na chodzeniu po naprężonej taśmie i wykonywaniu ewolucji. W finale drugich Mistrzostw Świata w Slackline podziwiać będzie można wysokiej klasy specjalistów, wykonujących akrobacje na najwyższym poziomie.

Na szczycie zorganizowano także konkurs IMS Photo Contest 2011 – wszystkie prace są wystawione w Bressanone przez cały październik. 

Motto Międzynarodowego Szczytu Górskiego to słowo „blisko” w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim, czyli “near.nahe.vicino”, które nawiązuje do bliskości człowieka z przyrodą.

Relacja z ubiegłorocznego szczytu:

[video:http://www.youtube.com/watch?v=Qt5lsWBWjj0&feature=player_embedded]

Więcej informacji na: www.suedtirol.infohttp://www.facebook.com/poludniowytyrol oraz na stronie International Mountian Summit i http://www.facebook.com/IMS.International.Mountain.Summit.

Źródło: Sued Tirol

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0